معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به ارزیابی‌های اولیه از خسارات و تلفات سانحه ریلی امروز سمنان گفت: حداقل ۶ مسافر قطارهای مسافربری در هفت‌خوان سمنان جان باختند به گزارش اخبار به روز مرند : علی آقا یحیایی اظهار داشت: ۷ مصدوم این سانحه تاکنون به بیمارستان‌های سمنان و دامغان اعزام […]

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به ارزیابی‌های اولیه از خسارات و تلفات سانحه ریلی امروز سمنان گفت: حداقل ۶ مسافر قطارهای مسافربری در هفت‌خوان سمنان جان باختند
به گزارش اخبار به روز مرند : علی آقا یحیایی اظهار داشت: ۷ مصدوم این سانحه تاکنون به بیمارستان‌های سمنان و دامغان اعزام شده‌اند.
وی افزود: ۶ مصدوم این سانحه ریلی به‌دلیل شدت صدمات از طریق بالگرد به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافته‌اند تا کار مداوای آنان انجام شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان از اعزام یکی دیگر از مصدومان به بیمارستان ولایت دامغان از طریق آمبولانس خبر داد.
یحیایی خاطرنشان کرد: ۱۵ مصدوم این سانحه بزرگ ریلی نیز در همان محل وقوع سانحه در حال مداوا شدن هستند.
پیرحسین کولیوند، با اشاره به اینکه پس از ۵ ساعت از گذشت حادثه قطار محور سمنان و دامغان هنوز حریق دو واگن این قطار خاموش نشده است، درباره تعداد مصدومان نیز عنوان کرد: تعداد مصدومان تاکنون به ۷۰ نفر رسیده است که به بیمارستان ولایت دامغان و به بیمارستان کوثر سمنان انتقال یافتند.
سرپرست اورژانس کشور درباره تعداد دقیق جان باختگان این حادثه نیز اعلام این آمار را به زمان دیگری موکول کرد.
همچنین در این راستا سازمان امداد و نجات نیز با اعلام ۸ کشته بر اثر این حادثه از انتقال ۷۲ مصدوم به بیمارستان ولایت دامغان و بیمارستان کوثر سمنان خبر داده است.
مدیر کل راه آهن شمالشرق (۱) از برخورد دو رام قطار مسافر بری سمنان-مشهد و مشهد-تبریز در ایستگاه هفت‌خوان خبر داد و گفت: این حادثه متاسفانه باعث جان باختن عده ای از مسافران شده است.
حمید درباغ عنبران از برخورد قطار مسافربری سمنان-مشهد به شماره ۳۲۴ و تبریز-مشهد به شماره ۴۸۰در ساعت ۷:۴۸ صبح جمعه در ایستگاه هفت خوان در ناحیه راه آهن شمال شرق کشور خبر داد و افزود: این حادثه که در پی آن حریق را به دنبال داشته متاسفانه باعث زخمی و جان باختن عده ای از مسافران شده است که تا کنون آمار دقیقی در دست نیست.

وی با تاکید بر اینکه علت این حادثه همچنان تحت بررسی است، تصریح کرد: اما شاهدان عینی از برخورد مستقیم این دو قطار با وجود ممانعت لوکوموتیو رانان خبر می دهند.

مدیر کل راه آهن شمالشرق (۱) خاطرنشان کرد: اکیپ های امدادی و اورژانس هوایی از ابتدای وقوع حادثه در محل حاضر هستند و نسبت به انتقال مجروحان حادثه اقدام می کنند.

درباغ عنبران افزود: این حادثه موجب حریق تعدادی واگن در هر دو قطار شده که عوامل آتش نشانی شهرهای شاهرود، دامغان و سمنان برای اطفای آن در محل حضور دارند.

3
قطار سمنان
عکس