آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال جاری با حضور مدیران ادارات  و نهادهای دولتی شهرستان به ریاست تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در محل فرمانداری برگزار شد . تقی کرمی  معاون استاندار آذر بایجانشرقی با اشاره به ۲۲ اسفند روز ملی شهدا گفت: کارگزاران نظام به برکت خون شهدا به […]

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال جاری با حضور مدیران ادارات  و نهادهای دولتی شهرستان به ریاست تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در محل فرمانداری برگزار شد .

تقی کرمی  معاون استاندار آذر بایجانشرقی با اشاره به ۲۲ اسفند روز ملی شهدا گفت:

کارگزاران نظام به برکت خون شهدا به این سمت انتصاب شده اند  و به برکت خون شهدا کشور در آرامش است.از برگزاری مراسم های ویژه بمناسبت گرامیداشت ۲۲ اسفند ماه روز شهدا ،سامان دهی مزارع شهدا در امامزاده احمد و دیزجیکان – کاشت نهال و پیاده روی خانوادگی از محل چهار راه هفت تیر بطرف تپه شهدا ء ازز برنامه های  ستاد بزرگداشت روز شهدا  در مرند  خبرداد

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره  به زحمات مدیران روسای ادارت اظهار داشت : از تک تک مسئولین عزیز شهرستان ویژه مرند به خاطر اینکه ما را از ابتدای سال تا کنون همراهی کردند تقدیر و تشکر میکنیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تقدیر و تشکر ار رسانه ها در انعکاس اخبار شهرستان گفت : تاثیرگذاری رسانه ها در افکار عمومی غیر قابل انکار است ولی انتظار همگان از پل های ارتباطی، انعکاس خدمات مسوولان نظام به مردم و انتقال انتظارات مردم به مسوولان است.

وی در ادامه با اشاره به کسب مجوز استفاده از تاکسی های ارس پلاک در شهرستان مرند گفت: برای خارج کردن ناوگان فرسوده از چرخه حمل و نقل و نوسازی ناوگان از طرف استاندار آذربایجان‌شرقی مجوزهای لازم اخذ شده و مقرر شد از ماشین‌های ارس پلاک در ناوگان حمل و نقل درون شهری استفاده شود که در سال آینده عزم جدی برای نوسازی وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به نگاه ویژه دولت به بخش سلامت گفت: افزاریش ۸ دستگاه  در بخش دیالیز شهرستان  از ۱۲ تخت به ۲۰ تخت به همراه دستگاه جدید و همچنین اختصاص مبلغ  بالای ۳۰ میلیارد ریال  به حوزه سلامت  شهرستان که نشان از توجه دولت به این بخش مهم و حیاتی است .

فرماندار ویژه شهرستان مرند همچنین با بیان اینکه  بر اساس مصوبه هیات دولت به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد ، برای اجرای پروژه احداث آزاد راه تبریز – مرند – بازرگان شامل طراحی، مطالعات، احداث و تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن نسبت به امضا قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه یاد شده که با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند. که در این خصوص از تلاش ها و پیگیری های ویژه و مستمر   استاندار آذربایجان شرقی  و تصویب هیئت دولت و موافقت رئیس جمهور  از آقای دکتر جبارزاده تقدیر و تشکر کرد .

امام جمعه یامچی :

در ابتدای این جلسه :امام جمعه شهر یامچی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: اینک انقلاب اسلامی قله های ترقی را یکی پس از دیگری پشت سر میگذارد و ان شاءالله به حکومت منجی عالم بشریت وصل خواهد شد و ما منتظر حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) هستیم و باید چنان تلاش کنیم تا به آن مرحله برسیم.

 

حجت الاسلام هادوی اظهار کرد: بر اساس فرمایشات حضرت علی (ع) در یک مجموعه مدیریتی و گروهی فرد مدیر برای کسب موفقیت و نتایج بهتر الزماً باید نگاه متفاوتی به افراد در مسیر اجرای وظایف داشته باشد و افراد پر کار و متعهد را با افراد کم کار و غیرمتعهد در یک سطح نبیند و این یک اصل مدیریتی است.افزود منشور مدیریتی حضرت علی (ع) که در دنیا  برای هر مدیری بهترین نسخه مدیریت می باشد.

وی گفت: مدیران و آنهایی که قدرت یک مجموعه بزرگ یا کوچک را در دست میگیرند باید دقت کنند که اقداماتشان موجب از بین رفتن سنتهای خوب و کم رنگ شدن ارزشها نشود و در مقابل سنتهایی راکه مردم با آنها زندگی کرده اند و صلاح رعیت در آن است حفظ کنند و کاری نکنیم که بدعتها و سنتهایی مضر و غیر ارزشی ایجاد و گسترش یابند چراکه هرکسی عامل ایجاد یک سنت بد و غیر ارزشی باشد در دنیا و آخرت عواقب نتایج آن و گمراهی انسانها متوجه وی خواهد شد.

شایان ذکر است در آخرین جلسه شورای اداری مرند برخی از مدیران ادارات گزارش و توصیه های لازم را در آخرین روز های سال ۱۳۹۳ و سال جدید را ارائه نمودند :

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران :کاشت ۲۲ اصله نهال بمناسبت روز شهدا  

احمدی   در سخنانی ضمن گرامیداشت ۲۲ اسفند سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز شهید و روز گرامیداشت شهدا از برگزاری ویژه برنامه هایی به همین مناسبت در مرند خبر داد.

وی اظهار کرد: بنیاد شهید در سه محور ترویج فرهنگ شهادت، ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده شهدا و برنامه های فرهنگی فعالیت دارد و در همین راستا در سال ۹۳ در شهرستان مرند اقدامات و برنامه هایی انجام شده است.

احمدی افزود: در سال ۹۳ در خصوص مسکن خانواده معظم شهدا و جانبازان عزیز ۱۰۵ وام پرداخت شده است و همچنین در این سال برای ۲۱ نفر وام خود اشتغالی پرداخت گردیده است.

وی تصریح نمود: پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان شهریه دانشجویان در دانشگاه آزاد و دانشکده سما و ارائه آموزشهای عمومی، معرفی دهها نفر از رزمندگان و پرسنل نهادهای نظامی به کمسیون های پزشکی و خدمات مشاوره برای ۵۴۱ نفر از دیگر برنامه های بنیاد شهید مرند در سال ۹۳ می باشد.

رییس بنیاد شهید شهرستان مرند با اشاره به ۲۲ اسفند که در تقویم کشور به نام روز شهید و روز گرامیداشت شهدا نام گرفته است گفت: روز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه در منطقه دیزج یکان و همچنین جوار امام زاده احمد (ع) شهر مرند دو پروژه کلنگ زنی برای ساماندهی مزار شهدا انجام خواهد شد و بعد از ظهر همان روز مراسم ادای احترام به مقام شامخ شهدا و عطر افشانی مزار شهدا در باغ رضوان مرند انجام میشود.

احمدی گفت: روز جمعه ۲۳ اسفند ماه نیز مراسم پیاده روی خانوادگی از ساعت ۷/۳۰ صبح از مقابل مسجد المهدی شهر مرند آغاز و به سمت تپه شهدا حرکت خواهد شد و در این مکان ۲۲ اصله نهال به مناسبت ۲۲ اسفندماه کاشته میگردد.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مرند :آمادگی کامل پلیس برای برقراری امنیت و آسایش شهروندان 

سر هنگ قربانزاده گفت: در یک ماهه اخیر بیش از ۲۸۴ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و بیش از ۲۳۰ هزار عدد انواع مواد محترقه توسط پلیس مرند کشف شده است.

وی اظهار کرد: مواد محترقه و آتش زا موجبات رنجش و ناراحتی مردم را فراهم میکنند و در همین راستا کارگروهی در استان تشکیل شده اند و بطور ویژه روی این مسئله کار و برسی میکنند که نتایج بررسی ها نشان میدهند گروه سنی ۱۳ تا ۱۶ سال بشترین استفاده از مواد محترقه را دارند و در کل ۶۰ درصد استفاده کنندگان و مصدومین ناشی از مواد محترقه دانش آموزان هستند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مرند با اشاره به نقش آموزش در کاهش سوق یافتن افراد به این مواد خطرناک افزود: در ۴۵ مدرسه شهرستان، کارشناسان و مشاوران با هماهنگی آمزش و پرورش حضور یافته و توصیه ها و موارد لازم را توضیح میدهند که جا دارد از همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تشکر نماییم.

قربانزاده گفت: با آموزش های ارائه شده، اطلاع رسانی کشفیات در سایتهای محلی و دستگیری چندین نفر پیرامون توزیع مواد محترقه در حال حاضر آرامش نسبی در سطح شهر و جامعه مشهود است و انصافاً اصحاب راسنه در جهت اطلاع رسانی و آگاهی دهی به همشهریان همکاری و تلاش قابل تقدیری دارند.

وی با ذکر این نکته که حدود ۷۰ درصد جرائم مربوط به معتادین است گفت: نیروی انتظامی مرند بطور مستمر و ۲ بار در هفته طرح معتادگیری را اجرا میکند و در همین راستا اخیرا یکی از مجرمین و توزیع کنندگان خطرناک مواد مخدر در شهرستان مرند طی یک اقدام برنامه ریزی شده دستگیر و روانه زندان شد و همچنین فرد دیگری که به ۴۰ فقره سرقت اعتراف کرده است در مرند دستگیر گردید و در کل پیشگیری از وقوع سرقت یکی از اهم وظایف پلیس می باشد.

سرهنگ قربانزاده با اشاره به در پیش بودن تعطیلات آخر سال و عید نوروز تصریح نمود: جهت ارتقای ضریب امنیتی، برخی از صنوف ملزم به استفاده از دوربین های مدار بسته شدند چراکه اینک در دنیا علاوه بر استفاده از نیروی انسانی برای امر حفاظت، از تکنولوژی و امکانات نرم افزاری هم استفاده میشود که نقش زیادی در پیشگیری از وقوع جرم دارد.

وی افزود: پلیس در ایام نوروز در آماده باش کامل است ولی شهروندان گرامی باید به هشدارهای پلیسی توجه ویژه داشته باشند و ادارات مخصوصا بانکها و زرگری ها نیز ضمن بررسی آژیر ها و توجیه سرایداران و افراد محافظ تمام موارد دیگر ایمنی را رعایت کنند و وسایل اضافی را از محوطه ادارات جمع آوری کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی :۴۸ درصد مراتع استان در شهرستان مرند واقع شده است

ملاتقی زاده رییس اداره منابع طبیعی شهرستان مرند  دیگرسخنران و ارائه دهنده عملکرد و گزارش  این اداره بود همزمان با هفته منابع طبیعی در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: مطمئنا حفاظت از منابع طبیعی بدون همکاری همگانی و مشارکت مردم و مسئولین عملی نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی شامل منابع تجدید شونده و منابع غیر قابل تجدید می باشد، اظهار کرد: وسعت مراتع شهرستان مرند بیش از ۲۴۴ هزار هکتار می باشد که شامل دشت و مناطق ناهموار است و این مقدار شامل ۶۴ درصد وسعت کل شهرستان مرند می باشد و بر اساس آمار، ۷/۴۲ درصد مراتع کل استان آذربایجانشرقی در شهرستان مرند قرار دارد.

ملاتقی زاده افزود: از کل مراتع شهرستان مرند، ۲۱ درصد مرتع خوب، ۵۸ درصد مرتع متوسط و ۲۱ درصد مرتع فقر می باشد.

وی تصریح کرد: وضعیت حاکم بر منابع طبیعی خوشایند نیست و باید از دستکاری در طبیعت ممانعت بعمل آمده و در راستای احیاء، حفاظت و توسعه این منابع بیشتر اقدام گردد چراکه استفاده خوب از طبعیت از بروز برخی بلایا و مشکلات طبیعی همچون سیلاب و کم آبی هم جلوگیری می کند.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرند ادامه داد: انتظار داریم شوراهای محترم اسلامی روستاها در خصوص حفاظت از مراتع و عدم چرای بی موقع دامها همکاری لازم را بیش از پیش انجام دهند تا شاهد کاهش یا نابودی این منابع ارزشمند نباشیم.

فرجی رئیس بانک ملی حوزه مرند :فعالیت شعب منتخب بانک ملی در تعطیلات عید نوروز

فرجی رییس بانک ملی شبعه مرکزی مرند نیز در آستانه سال جدید مطالبی بیان کرد و از آمادگی کلیه بانکهای شهرستان برای خدمات دهی در روزهای منتهی به عید نوروز و تعطیلات آخرسال خبر داد. و گفت ، کلیه  شعب بانک ملی ایران تا ۲۸ اسفند ماه به جز روز جمعه ۲۲ اسفند ماه تا ساعت ۱۷ فعالند. همچنین شعب منتخب این بانک در روزهای جمعه ۲۹ اسفند و روزهای دوم، سوم، چهارم فروردین ماه ۱۳۹۴ از ساعت ۹  صبح الی۱۲  ظهر در  ارائه خدمات بانکی به مشتریان فعال خواهند بود

در خاتمه این این جلسه از مسئولین ادارات آب و فاضلاب شهری – امور برق – مدیر بیمارستان آیت اله حجت کوهکمری – رئیس موسسه تحقیقات و اکسن و سرم سازی شمالغرب کشور شعبه مرند -مدیر جهاد کشاورزی مرند با حضور حجت السلام قربانی دبیر ستاد اقامه نماز و نماینده امام جمعه  مرند در این ستاد ح که در طول سال با برگزاری نماز جماعت در ادارات اقدامات بهتری داشتند با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد .

۱۱ ۲۱ ۳۱ ۴۱ karami1-300x218