رئیس هیئت ووشو آذربایجان شرقی گفت: مهم‌ترین و اصلی‌ترین مشکل هیئت استان نبود خانه ووشو است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :عبدالعلی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: ووشو استان آذربایجان شرقی از لحاظ ظرفیت ورزشکاری و مربی‌گری در وضعیت مطلوبی قرار دارد، ولی  مهم ترین و اصلی ترین مشکل هیئت ووشوی استان ،نبودخانه ووشو است.

وی افزود: ۸۳ باشگاه ووشو در بخش آقایان و ۹ باشگاه  و ۲۳ کلاس در بخش بانوان در سطح استان آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند.

رئیس هیئت ووشو آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی در استان ابراز کرد: در این طرح هر ساله یک شهرستان  به عنوان شهرستان پایلوت در این استان انتخاب می‌شود که  در این راستا طرح استعداد یابی در شهرستان‌های تبریز، چاراویماق، شبستر اجرا شده و هیئت ووشو استان نتایج این  طرح را به فدراسسیون ووشو ارسال کرده است که ۸ نفر از آقایان و بانوان استان  از طرف فدراسیون ووشو  به اردوهای استعدادیابی کشور که در تهران برگزار می‌شود دعوت شده‌اند.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه استعدادهای ووشو در استان باید شکوفا شود، تصریح کرد: آذربایجان شرقی  در ووشو دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که باید این ظرفیت‌ها بالفعل شود.

وی در ادامه از فعالیت ۱۹ هیئت شهرستانی ووشو در استان خبر داد و گفت: تبریز، مرند، میانه، مراغه، شبستر، سراب، اهر، هریس، بستان آباد، هشترود، جلفا، اسکو، آذرشهر عجب شیر، بناب، هوراند، کلیبر، باسمنج و چاراویماق شهرستان‌های فعال در ووشو هستند که توجه به هیئت‌های شهرستانی از اولویت‌های هیئت ووشو استان است.

رئیس هیئت ووشو آذربایجان شرقی  خاطرنشان کرد:  ۱۲۲ داور  و ۱۳۶ مربی نیز در سطح استان فعالیت می‌کنند  که هیئت ووشو استان با برنامه‌ریزی‌هایی که در مورد برگزاری دوره‌های آموزشی داوری و مربی‌گری انجام داده، توانسته این دوره‌ها را به صورت مستمر و پایدار انجام دهد و سطح دانش فنی و کیفی افرادی که در این ورزش فعالیت می‌کنند ارتقاء یابد.

ابراهیمی در پایان با تشریح آخرین وضعیت هیئت ورزشی ووشو آذربایجان شرقی اظهار داشت: بیش از ۲ هزار ورزشکار سامان یافته در رشته ورزشی ووشو در استان وجود دارد که از این آمار ۳۵ درصد جمعیت ورزشی ووشو استان را نیز بانوان تشکیل می‌دهند.