آقای سید مرندی لطفا مختصرا بیوگرافی وزندگی نامه خود را شرح دهید؟ من میرهدایت سیدمرندی متولد ۱۳۳۲ شهر مرند- کارشناس رادیولو‍‍ژی و دکترای تاریخ (در حین گذراندن تز دکترا هستم از قدیمی ترین عکاسان هنری و مطبوعاتی مرند هستم. در سال ۱۳۴۸ اولین طرحم در مطبوعات کشوری چاپ شده است. در سال ۱۳۵۰ در اطلاعات […]

آقای سید مرندی لطفا مختصرا بیوگرافی وزندگی نامه خود را شرح دهید؟
من میرهدایت سیدمرندی متولد ۱۳۳۲ شهر مرند- کارشناس رادیولو‍‍ژی و دکترای تاریخ (در حین گذراندن تز دکترا هستم
از قدیمی ترین عکاسان هنری و مطبوعاتی مرند هستم. در سال ۱۳۴۸ اولین طرحم در مطبوعات کشوری چاپ شده است. در سال ۱۳۵۰ در اطلاعات هفتگی و مکتب اسلام داستان ارائه کرده ام. در سال ۱۳۶۰-۱۳۵۸ اولین نشریه ی مرند را بانام اویاناق (بیدار شویم) تقدیم جامعه ی فرهنگی کردم و همچنین کاریکاتورهایم از سال ۱۳۵۸ در روزنامه کیهان تهران، گل آقا، امانت اورمیه، آوای ماکو و باغچه بان از اولین روز انتشار تا الان چاپ می شود. ازسال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ داستان های ترکی ام در ماهنامه آفتاب آذربایجان و نیزکاریکاتورهایم در سال ۱۳۹۰ و۱۳۹۱ در ترکیه چاپ شده است.
اسامی کتابهای به چاپ رسیده ام نگاهی به تاریخ مرند، مرند قدیم به روایت تصویر وسند و دو کتاب در زیر اخذ مجوز و چاب به نام های آپاردی سئللر سارانی(ناغیل توپلوسو)، ساری گلین(ناغیل توپلوسو) هستند.
۲-نظر شما در رابطه با انتخابات امسال چیست؟
امیدوارم همه مردم عزیزمان آگاهانه و پرشور به کسانی رای بدهند که جرئت و جسارت کافی در رابطه با آباد سازی و رفاه جامعه مان داشته باشند.
۳-نظر شما در رابطه با عملکرد شوراهای سالهای قبل چیست؟
طبعا باید مجموعه ی عملکرد ها را در نظر گرفت. تعدادی کار در مرند انجام شده ولی کافی نیست و باید بیشتر کار و تلاش کرد. مردم مرند می توانند با دیدن کاریکاتورهایم بدانند که راضی هستم یا نه.
۴-به نظر شما ملاک مردم برای انتخاب شورا باید چه چیزی باشد؟
انتظار دارم که انتخاب شوندگان افرادی مدیر و مدبر و از تمام سلایق انتخاب باشند و بهتر اینکه دراین مجموعه مهندس عمران و مهندس شهرسازی هم باشند و در این زمینه تخصص کافی وجودداشته باشد. همشهریان طایفه گرایی را ترک کرده و بیشتر با تحقیق و مطالعه در مورد شوراها انتخاب کنند.
۵-نظر شما در رابطه با میراث فرهنگی و بیمارستان مرند چیست؟
متاسفانه مسجدجامع مرند که بیشتر اوقات بسته است. شهر ما از نظر فرهنگی بسیار ضعیف می باشد. به طور مثال اگر مهمانی از شهر دیگری داشته باشیم مکان مناسبی در مرند وجود ندارد که آنهاراببریم و یامعرفی کنیم. در مورد بیمارستان فعلی مان ساختمان مستهلک است . مریضان ما هم بیشتر اوقات به تبریز انتقال داده می شود زیرا امکانات کافی برای بیماران وجود ندارد و بخاطر این که تبریز به مرند نزدیک است ما همیشه کتک تبریز را می خوریم.
۶-توصیه و پیشنهاد شما به ملت مرند به خصوص جوانان در رابطه با انتخابات چیست؟
از مردم و به خصوص جوانان مرند خواهشمندم که طایفه گرایی و عوام گرایی را ترک کرده و کسانی که شهرگرا و وطن گرا هستند و عشق به شهر مرند را دارند آگاهانه انتخاب کنند تا شهر مرند از وضعیت فعلی درآید تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر شهر عزیزمان مرند باشیم.
در آخر ,از آقای سید مرندی در رابطه با مصاحبه تشکر و قدردانی میکنیم.