معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی ویژه شهرستان مرند از آغاز برداشت گوجه فرنگی از مزارع این شهرستان خبر داد.   به گزارش اخبار به روز مرند :، جلال رحیم زاده در خصوص برداشت گوجه فرنگی اظهار کرد: شهرستان مرند به عنوان قطب تولید گوجه فرنگی در استان است و در سال گذشته دو […]

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی ویژه شهرستان مرند از آغاز برداشت گوجه فرنگی از مزارع این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش اخبار به روز مرند :، جلال رحیم زاده در خصوص برداشت گوجه فرنگی اظهار کرد: شهرستان مرند به عنوان قطب تولید گوجه فرنگی در استان است و در سال گذشته دو الی سه هزار هکتار مزارع گوجه فرنگی در شهرستان بوده که امسال براساس اصلاح الگوی کشت آن را به ۸۰۰ هکتار در فضای باز کاهش و در جهت حفظ پایداری تولید این محصول را به فضای گلخانه ای در سطح چهار هکتار توسعه داده ایم.

 

وی افزود: امسال ۲۵۰ هکتار از مزارع گوجه فرنگی با سیستم آبیاری قطره‌ای کشت شده که باعث افزایش میزان تولید و کاهش مصرف آب شده است.

 

رحیم‌زاده در مورد ارائه تسهیلات به واحدهای صنایع گفت: با توجه به حمایتهای دولت در قالب اقتصاد مقاومتی در سامانه بهین یاب تمامی واحدهای صنایع می توانند ثبت نام کرده و جهت فعالسازی واحدها از تسهیلات در نظر گرفته شده استفاده کنند.

 

وی افزود: طبق پیش بینی کارشناسان امسال ۱۴۰۰ تن گوجه فرنگی در استان آذربایجان‌شرقی از مزارع گوجه فرنگی برداشت خواهد شد که سهم شهرستان مرند در این بین حدود ۴۱ هزار تن خواهد بود.