>آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید حوزه علمیه خواهران مرند عملیات اجرایی ساختمان جدید حوزه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) خواهران شهرستان مرند آغاز شد. به گزارش اختصاصی خبرنگار صداو سیما از مرند، این مرکز علوم دینی در زمینی به وسعت یک هکتار با زیر‌بنای یک‌هزار و 564 متر مربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان […]

>آغاز عملیات اجرایی ساختمان جدید حوزه علمیه خواهران مرند

عملیات اجرایی ساختمان جدید حوزه علمیه حضرت فاطمه زهرا(س) خواهران شهرستان مرند آغاز شد.

به گزارش اختصاصی خبرنگار صداو سیما از مرند، این مرکز علوم دینی در زمینی به وسعت یک هکتار با زیر‌بنای یک‌هزار و 564 متر مربع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان تا یک سال آینده به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

امام جمعه مرند در این مراسم با اشاره به اهمیت توسعه مراکز علوم دینی با توجه به قرارگرفتن شهرستان مرند در شاهرگ اروپا و آسیا و همجوار بودن با کشورهای تازه استقلال‌یافته آسیای میانه و داشتن شخصیت‌های برجسته دینی و علمی در کشور و جهانی در طول تاریخ گذشته، ایجاد مراکز پژوهشی علوم دینی و قرآنی و راه‌اندازی دانشکده‌های تخصصی قرآنی و معارف اسلامی را در این شهرستان ضروری دانست.

حجت‌الاسلام علی نعمت‌زاده افزود: حوزه علمیه بخش خواهران شهرستان مرند در حال حاضر با 200 نفر از علاقمندان به کسب علوم و معارف دینی و مذهبی مشغول به تحصیل هستند که با راه‌اندازی ساختمان جدید این تعداد به بیش از 500 نفر ظرفیت ارتقا‌ خواهد یافت و با استفاده از ظرفیت‌های موجود مراکز حوزوی دینی، جذب برادران و خواهران علاقمند به تحصیلات حوزوی از سایر کشورهای همسایه آذربایجان و ترکیه را نیز فراهم می‌سازد.

حوزه علمیه خواهران شهرستان مرند امسال در بین استان‌های شمال‌غرب کشور مقام اول را در المپیادهای علمی و فرهنگی کسب کرده است.