رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی، گفت: آمار مبتلایان به کرونا در این استان به ۳ هزار و ۴۳۷ نفر رسید.

به گزارش  پایگاه خبری  اخبار به روز مرند :  محمد حسین صومی در نشست خبری با خبرنگاران که به‌صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه ۲۴۷ مورد کرونای مثبت جدید در ۴۸ ساعت گذشته شناسایی شده است، افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی به ۳ هزار و ۴۳۷ نفر رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه ۱۰ نفر روز چهارشنبه و چهار نفر روز پنج شنبه به تعداد فوتی‌های استان افزوده شد، ادامه داد: در مجموع تعداد فوتی‌ها در استان به ۲۴۷ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تمام بیمارستان‌های استان در کنار بیمارستان امام رضا (ع) و سینا آماده مقابله با کرونا هستند و ۱۰ هزار تخت در بیمارستان‌ها برای ارائه خدمت داریم.

وی با بیان اینکه طی دوروز ۱۴۳ نفر از بیمارستان مرخص شدند، گفت: ۲۴۰۸ نفر مجموع افرادی هستند که از بیمارستان مرخص شدند.

وی از مردم خواست در خانه‌های خود بمانند و گفت: با ماندن در خانه می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

صومی با اشاره به اینکه اهر، میانه، سراب، شبستر، مرند، تسوج و هریس شهرهایی هستند که آمار آنها رو به افزایش است، گفت: علت افزایش آمار مبتلایان شناسایی و غربالگری آنها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه تعداد بستری‌ها در استان ثابت است، گفت: ۷۳۵ نفر در بیمارستان بستری و ۱۸۷ نفر در بخش‌های ویژه بستری هستند.

وی از بسیج تمام امکانات استان برای درمان مبتلایان به کرونا خبر داد و گفت: دست ندادن و روبوسی نکردن، شست و شوی دست‌ها با آب و صابون، ضدعفونی کردن دست‌ها و به هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان را گرفتن از راه‌های پیشگیری از این بیماری است که همواره به عنوان ۶ گام آداب بهداشتی نیز از آن یاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: علائم ویروس کرونا مشابه علائم آنفلوانزا اصلی است که چند ماه گذشته وجود داشت و تفاوت خاصی با هم ندارند و کرونا علائمی همانند تب، سرفه و در صورت وخیم بودن، علائمی مانند تنگی نفس و دردهای عضلانی را نیز دربر می‌گیرد.

کد خبر ۴۹۰۲۵۴۵