گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیر مؤسسه قرآنی زلال وحی مرند، با بیان اینکه ۱۵۰قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه قرآنی حاضر می‌شوند، گفت: قرآن آموزان در رشته‌های روخوانی، تجوید، صوت، مفاهیم و حفظ مشغول آموزش هستند.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند :حجت‌الاسلام جواد افسربیگی، مدیر مؤسسه قرآنی زلال وحی مرند، در گفت‌وگو با خبرنگاران ، با بیان اینکه ۱۵۰قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه قرآنی حاضر می‌شوند، گفت: قرآن آموزان در رشته‌های روخوانی، تجوید، صوت، مفاهیم و حفظ مشغول آموزش هستند.

آموزش 150 قرآن آموز در موسسه قرآنی زلال وحی مرند
وی قرائت قرآن واسطه‌ای برای سخن گفتن با خداوند دانست و افزود: برای انسان مومن و با ایمان چه چیزی می تواند زیباتر از سخن گفتن با خداوند باشد و چه واسطه ای و هم کلامی بهتر، که آن قرائت قرآن است.
حجت‌الاسلام افسربیگی، ضمن اشاره ای به پایه‌های سنی قرآن آموزان این مؤسسه قرآنی خاطرنشان کرد: قرآن آموزان در این خانه قرآنی در رده های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال هستند.
مدیر موسسه قرآنی زلال وحی مرند یادآور شد: اگر ما به آثار خواندن قرآن توجه و قرآن را مانند دوستى در زندگى انتخاب کنیم، آیاتش را بخوانیم و در معانى آسمانى‌اش تفکر کنیم، پس از مدتى زندگى‌مان سرشار از نور، روشنایى، طراوت و زیبایى خواهد شد.
وی با اشاره به فرموده امیر مومنان علی(ع) افزود: مولا علی(ع) می فرمایند: برترین ذکر، قرآن است، به وسیله آن سینه ها گشوده و پوشیده ها روشن شود.
حجت‌الاسلام افسربیگی، از لزوم توجه به ترجمه و تفسیر قرآن گفت و تاکید کرد: اگر بخواهیم از علوم و معارف بى‌کران قرآن بهره ببریم، شایسته است به ترجمه و تفسیر آن توجه کنیم، تا در پرتو نور معارف الهى و عمل به آن‌ها اجر و ثواب دنیایى و آخرتى را نصیب خود گردانیم.