به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند :آیت الله مجتهد شبستری در جمع طلاب و روحانیون شهرستان مرند:ایران باید تبدیل به مرجع علمی جهان شود و حوزه و روحانیت در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ، اظهار داشت:ایران باید تبدیل به مرجع […]

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند :آیت الله مجتهد شبستری در جمع طلاب و روحانیون شهرستان مرند:ایران باید تبدیل به مرجع علمی جهان شود و حوزه و روحانیت در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ ، اظهار داشت:ایران باید تبدیل به مرجع علمی جهان شود و حوزه و روحانیت در این خصوص از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از طلاب خواست /با سرعت درس بخوانید و به دروس حوزه اکتفاء نکنید چرا که باید در مقابل تهاجم فرهنگی غرب مجهز به علوم مختلف و روز باشید/شبهات روز را رصد کرده و پاسخ دقیق دهید/نسبت به مسائل سیاسی روز روشنگری و بصیرت افزایی نمایید

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزودند : لازمه معلم بودن عالم بودن است. شرایط امروز به خاطر ویژه بودن آن اقتضاء می کند که ضمن این که تلاش می کنید و خوب درس می خوانید، با سرعت درس بخوانید و به دروس حوزه اکتفاء نکنید چرا که باید در مقابل تهاجم فرهنگی غرب مجهز به علوم مختلف و روز باشید تا پاسخگوی شبهات و سم پاشی های دشمنان باشید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کردند: دشمن بعد از اینکه از طریق نظامی نتوانست حرکت ما را متوقف نماید از راه جنگ نرم و فعالیت های روانی وارد میدان گردید و شبانه روز تلاش می کند تا جوانان را از ولایت فقیه دور کرده و به سمت انحراف و ابتذال بکشاند و وظیفه حوزه و روحانیت است تا در خط مقدم جبهه جنگ نرم به مقابله بپردازد.

امام جمعه تبریز همچنین با بیان اینکه : انقلاب اسلامی ایران صادر گردیده است اما باید سعی نمود تا بیش از پیش و با گستره بیش تری صادر گردد و سهم طلاب و روحانیون در این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.و برخی مباهات و مکروهات برای طلاب و روحانیون از حرمت برخوردار است، افزودند: شما طلاب و روحانیون در جامعه زیر ذره بین هستید و نگاه مردم به شماست، از این رو باید کاملا دقیق و حساب شده عمل کرده و سخن گویید.

نماینده ولی فقیه در استان، ضمن تاکید بر اینکه درس خواندن و فعالیت های علمی، نظم و انضباط، مجهز بودن به مسائل روز، مخاطب شناسی و برخورد با مخاطب، و مهم تر از همه تهذیب نفس را از مسائل لازم برای طلاب و روحانیون می بشد .افزود مسئله نظم و اهمیت آن، افزودند: حضرت امام راحل(ره) به قدری منظم بودند که برخی ها که ساعت نداشتند، ساعت خود را با رفت و آمد های ایشان که بسیار دقیق و منظم بودند تنظیم می کردند.
آیت اله مجتهد شبستری با بیان اینکه : طلاب و روحانیت معظم باید شبهات روز را رصد کرده و مورد بحث و بررسی و قرار دهند و به آن ها پاسخ های علمی، دقیق و قانع کننده بدهند.طلاب عزیز باید نسبت به مسائل سیاسی روز، مثل مسئله مذاکرات هسته ای، آشنایی داشته و توطئه های دشمنان را بدانند و بشناسند و در جامعه بصیرت افزایی و روشنگری نمایند.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علمان بزرگ شهرستان مرند همچون آیت اله میر زا علی اکبر مرندی ،آیت اله حجت کوهکمری وآیت اله قاضی طباطبایی – آیت اله بحجت و مدنی ها اظهار داشتند همه باید دست به دست هم داده و با سعی و تلاش آذربایجان را مهد علم و تلاش نماییم.
وی همچنین در مورد ارتقای حوزه علمیه صاجب الزمان (عج)مرند با اشاره به موفقیت های طلاب در المپیادهای علمی و معنوی نیز قول مساعد دادند .
در ابتدایی این مراسم حجت السلام نعمت زاده امام جمعه مرند ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این حوزه گفت در طول سه سال متوالی دانش آموختگان مذهب شیعه در این حوزه رتبه اول المیپیاد علمی را در استان و بدست آورده اند ودر حال حاضر ۱۲۰ نفر از طلاب از سراسر کشور در این حوزه مشغول به تحصیل علوم دینی هستند