دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفرآذربایجان شرقی: اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌های آذربایجان شرقی افزوده شده است دبیر سیتاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی از افزوده شدن اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌های استان خبر داد.   تراب محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: اتوبوس‌های گردشگری در ایام تعطیلات نوروز در شهرهای مختلف استان، گردشگران را به محل […]

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفرآذربایجان شرقی:

اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌های آذربایجان شرقی افزوده شده است

دبیر سیتاد دائمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی از افزوده شدن اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌های استان خبر داد.

 

تراب محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: اتوبوس‌های گردشگری در ایام تعطیلات نوروز در شهرهای مختلف استان، گردشگران را به محل جاذبه‌های تاریخی آذربایجان‌شرقی می‌برند و این ابتکار در چهار سال گذشته به قدری با استقبال گردشگران مواجه شده است که خود اتوبوس‌های گردشگری به جاذبه‌های گردشگری افزوده شده است.

وی افزود: اتوبوس‌های گردشگری در اکثر شهرهای استان مانند سال‌های گذشته برای تسهیل جابه‌جایی و عبور و مرور گردشگران در بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری فعالیت می‌کنند.

محمدی یادآور شد: حجم بالای سفر به استان در سال‌های گذشته، توجه به ارائه اطلاعات درست و هدایت مسافران در مسیرهای مناسب گردشگری را بیش از پیش برای فعالان و مسئولان ستاد تسهیلات سفر استان ضروری کرده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا مانند سال‌های قبل، پیش‌بینی فعالیت تعداد قابل توجهی اتوبوس گردشگری برای انتقال به نقاط مهم گردشگری شهرستان‌های استان انجام شده تا مسافران بتوانند ضمن بازدید از آثار و بناها و جاذبه‌های هر شهر، بر غنای سفر خود نیز بیافزایند.

دبیر ستاد تسهیلات سفر استان خاطرنشان کرد: طرح اتوبوس‌های گردشگری با همکاری شهرداری‌های شهرهای مختلف آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود که طی برنامه از پیش تعیین شده، علاقه‌مندان ضمن بازدید از آثار مناطق مختلف توضیحات و راهنمایی‌های لازم را نیز در این زمینه دریافت می‌کنند.

محمدی ضمن تشکر از تمام تلاشگران  این حوزه به ویژه شهرداری‌ها افزود: به جز شهر تبریز، شهرهای مراغه، مرند، میانه، جلفا و بناب، نیز از اتوبوس‌های گردشگری استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: امیدواریم با فراهم آوردن تمام امکانات و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، گردشگران و مسافران ورودی به آذربایجان‌شرقی در نوروز 91 این استان را با رضایت و خاطره‌ای خوش ترک کنند. 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: ساعات کاری تمام موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان آذربایجان شرقی در زمان تعطیلات نوروز افزایش می‌یابد و حداقل  13 ساعت مستمر آماده حضور گردشگران و بازدیدکنندگان خواهد بود.

تراب محمدی افزود: با توجه به حضور گردشگران و علاقه‌مندی آنها برای بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی از جمله موزه‌ها و برای رعایت حال میهمانانی که وقت کمی برای ماندن در شهرهای مختلف دارند، با هماهنگی‌های انجام گرفته ساعت کار موزه‌های استان افزایش می‌یابد.

محمدی یادآور شد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، تمام موزه‌های استان از ساعت 9 صبح تا 10 شب به جز روز اول فروردین ماه به صورت یکسره آماده ارائه خدمات به گردشگران علاقه‌مند و بازدیدکنندگان خواهند بود.

وی با بیان اینکه روز نخست فروردین ماه موزه‌ها از ساعت 13 گشوده می‌شوند، خاطرنشان کرد: بهای بلیط های بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان‌شرقی تغییری نکرده و با همان مبلغ سال گذشته عرضه و به فروش می‌رسد.

محمدی موزه‌های آذربایجان‌شرقی را با توجه به دارا بودن ویژگی‌ها و اشیای منحصر بفرد نگهداری شده در آنها دارای جاذبه‌های فراوان گردشگران تاریخی و مردم شناسی عنوان کرد و گفت: در 9 ماهه نخست سال 90 بیش از یک میلیون نفر از موزه‌های استان بازدید کردند.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات سفر استان خاطرنشان کرد: هم اکنون 19 موزه فعال در تبریز و شهرستان‌های آذربایجان شرقی وجود دارد که 14 مورد از آنها زیر نظر سازمان میراث فرهنگی استان فعالیت می‌کنند.

محمدی یادآور شد: موزه ملی آذربایجان، موزه ایلخانی مراغه، سایت موزه عصر آهن، موزه محرم، موزه زنده سفال، موزه صفوی بناب، موزه مشروطه، موزه قاجار، موزه سنجش، موزه سنگ نگاره های مراغه، موزه مردم شناسی عشایر سراب و موزه مردم شناسی جنوب سهند تعدادی از شاخص ترین موزه های استان را تشکیل می‌دهند.

اما آقای محمدی مثل اینکه  راه اندازی موزه مردم شناسی در مرند را از یاد شان برده قرار بود در سال 90 این موزه افتتاح شود ودر ایام عید نیز در معرض دید عموم میهمانان نوروزی قرار گیرد در حالیکه حمام قاضی توسط شهرداری نرند با 300 میلیون تومان تملک شده چرا این موزه راه اندازی نشد باید مسئولین در این موردبرای اهالی توضیح بدهند