معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت و درمان  در آئین افتتاح ساختمان جدید اورژانس و همودیالیز بیمارستان حجت کوه کمر اظهار داشت گفت:  بخش سلامت از بخش های پر هزینه ای است و میزان اعتبارات و بودجه نسبت به نیاز بسیار نامناسب است.  به گزارش اخبار به روز مرند : صدر السادات در ادامه  افزود:  […]

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت و درمان  در آئین افتتاح ساختمان جدید اورژانس و همودیالیز بیمارستان حجت کوه کمر اظهار داشت گفت:  بخش سلامت از بخش های پر هزینه ای است و میزان اعتبارات و بودجه نسبت به نیاز بسیار نامناسب است.

 به گزارش اخبار به روز مرند : صدر السادات در ادامه  افزود:  تلاش های زیادی برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان انجام گرفته ولی کمبودهایی هم در کشور در این زمینه وجود دارد .

وی با اشاره به بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی شهرستان عنوان داشت: در حال مطالعه برای انجام با کیفیت کار هستیم وکمک برای اخذ مجوز ماده ۲۳ را انجام خواهیم داد  و در صورت اخذ مجوز تکلیف دولت برای انجام کار مشخص خواهد شد.

وی در زمینه راه اندازی سی تی اسکن و آم آر آی گفت: کمک های لازم برای راه اندازی این دو مرکز در شهرستان را انجام خواهیم داد.

 

در ابتدای این مراسم ،علیار راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح ساختمان جدید اورژانس و همودیالیز بیمارستان حجت کوه کمر اظهار داشت: در سایه دولت تدبیر و امید در شهرستان مرند  طی سال ۹۵ و ۹۶ تعداد هفده پروژه در حوزه بهداشت و درمان کلنگ زنی شده است .

وی افزود: اعتبار این هفده پروژه بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است که بخشی از این پروژه ها در آینده نزدیک مورد افتتاح قرار خواهند گرفت .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به نیاز شهرستان مرند بر احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی افزود: احداث بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی یکی از نیاز های بسیار ضروری شهرستان است و با توجه به اینکه مرند شهری معین برای سایر شهر های همسایه است از این شهرها برای درمان به بیمارستان حجت کوه کمر مراجعه می کنند که با مشکلاتی مواجه می شوند .

وی با اشاره به آخرین وضعیت بیمارستان ۳۰۴ تختخوابی مرند بیان داشت: زمین این بیمارستان در ۷ هکتار که کمیسیون ماده ۵ انجام شده و طراحی کامل آن در دست اقدام است که در صورت قرار گرفتن در ماده ۲۳ در آینده نزدیک شاهد شروع به کار روند احداث بیمارستان خواهیم شد .

فرماندار ویژه شهرستان مرند در ادامه با اشاره به مشکل جدی شهرستان در بحث سی تی اسکن و آم آر آی افزود: مردم شهرستان در زمینه نبود سی تی اسکن و ام آر آی دولتی  به جد با مشکل روبرو هستند.

DSC_0064

 

DSC_0050 DSC_0051DSC_0056 DSC_0058