به گزارش اخبار به روز مرند: محمد عزیززاده اظهار داشت: این جشنواره در جهت تکریم مقام والای حضرت فاطمه‌زهرا (س) و نکوداشت مقام و منزلت مادر و زن برگزار می‌شود. وی افزود: جشنواره شعر کوثر در جهت ایجاد بستر مناسب در راستای معرفی ابعاد شخصیتی و کمال و منزلت حضرت فاطمه زهراء (س) و همچنین […]

به گزارش اخبار به روز مرند: محمد عزیززاده اظهار داشت: این جشنواره در جهت تکریم مقام والای حضرت فاطمه‌زهرا (س) و نکوداشت مقام و منزلت مادر و زن برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره شعر کوثر در جهت ایجاد بستر مناسب در راستای معرفی ابعاد شخصیتی و کمال و منزلت حضرت فاطمه زهراء (س) و همچنین حضرت امام خمینی (ره) و بزرگداشت مقام مادر و زن برگزار می‌‌شود.

عزیززاده برگزاری این جشنواره را گامی موثر و مهم در شناساندن و باز آفرینی ابعاد زندگی پربار و آموزنده دخت نبی مکرم اسلام (ص) به عنوان الگوی زنان عالم و همچنین اشاعه رهنمودها و آموزه‌های اسلامی، انقلابی و انسانی حضرت امام خمینی(ره) با زبان فاخر و ماندگار شعر و ادب برشمرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند ادام داد: آشنایی با ابعاد گوناگون زندگانی والا و گهربار حضرت زهرا (س)، ترویج اخلاق و سجایای فاطمی و تبیین جلوه‌‌های اجتماعی زندگانی حضرت فاطمه (س) و شخصیت گرانقدر حضرت امام خمینی (ره)، تقویت بنیه ادبی شعرای استان، تبادل تجربیات نوین ادبی در حوزه شعر و ادب ارزشی و رسالت‌مدار استان و ترغیب شعرای فعال به معرفی فضائل اهل بیت (ع) و نیز خلق آثارادبی فاخر در حوزه دین و عترت، امام خمینی و انقلاب اسلامی از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره فرهنگی و ادبی است.

وی موضوعات جشنواره را شامل ابعاد شخصیتی و توصیف منزلت حضرت فاطمه زهراء (س) و حضرت امام خمینی(ره)، مقام و منزلت مادر و زن عنوان کرد و آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌‌ این جشنواره را ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ اعلام کرد.

براساس این گزارش تنها آثار شعری با موضوعات مرتبط در این جشنواره پذیرفته شده و به مقالات و متون ادبی ارسال شده ترتیب اثر داده نخواهد شد و همچنین آثاری که در دوره‌های قبل این جشنواره شرکت داده شده‌اند، پذیرش نمی‌شوند.