مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مفاهیم و ارزش‌های متعالی از طریق هنر و آثار هنری، بهتر و آسان به مخاطب انتقال داده می‌شود، گفت: عکس و هنر عکاسی یک هنر پویا و ماندگار است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.  به گزارش اخبار به روز مرند :به نقل از […]

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مفاهیم و ارزش‌های متعالی از طریق هنر و آثار هنری، بهتر و آسان به مخاطب انتقال داده می‌شود، گفت: عکس و هنر عکاسی یک هنر پویا و ماندگار است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 به گزارش اخبار به روز مرند :به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، سیدمحسن لطیفی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری می‌تواند قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری هر کشور را به نمایش بگذارد، اظهار داشت: جشنواره سراسری عکس رضوی از جمله جشنواره‌های است که در جریان‌سازی فرهنگی در کشور نقش به‌سزایی ایفا می‌کند.

وی افزود: جشنواره عکس رضوی تاثیر بسیاری در اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و همچنین تببین سیره و سنت رضوی داشته و استقبال گسترده هنرمندان عرصه‌های مختلف می‌تواند بیانگر دستیابی به اهداف متعالی این جشنواره باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مفاهیم و ارزش‌های متعالی از طریق هنر و آثار هنری، بهتر و آسان به مخاطب انتقال داده می‌شود، تصریح کرد: عکس و هنر عکاسی یک هنر پویا و ماندگار است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

لطیفی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین به‌ویژه امام رضا (ع) و نکوداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) برگزار می‌شود بنابراین باید روح تعاون و همکاری بین عوامل اجرایی و شرکت‌کنندگان به شکل مناسبی ملموس و تداوم یابد.

وی از آمادگی و همکاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این جشنواره خبر داد.

جشنواره سراسری عکس رضوی همزمان با میلاد باسعادت عالم آل محمد (ص) حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه کرامت و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به‌ویژه امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

براساس این گزارش هر عکاس می‌تواند حداکثر ۵ قطعه به صورت تک عکس با قدرت تفکیک بالاتر از ۴ مگاپیکسل تهیه و با فرمت jpeg بر روی سایت azarsh.shamstoos.ir بارگذاری کند.

جشنواره سراسری عکس رضوی با همکاری شورای فرهنگ عمومی آذربایجان‌شرقی،‌ معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و کانون فرهنگ، ‌هنر و ادب آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.