نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در شورای برنامه‌ریزی استان گفت: آذربایجان‌شرقی در سرانه تملک دارایی از آخر سوم است نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در شورای برنامه‌ریزی گفت: تاکنون برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای جذب اعتبارات ملی در آذربایجان شرقی انجام نگرفته و از لحاظ سرانه تملک دارایی در میان استان‌های کشور از آخر سوم هستیم. به گزارش اخبار […]

نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در شورای برنامه‌ریزی استان گفت:
آذربایجان‌شرقی در سرانه تملک دارایی از آخر سوم است

نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در شورای برنامه‌ریزی گفت: تاکنون برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای جذب اعتبارات ملی در آذربایجان شرقی انجام نگرفته و از لحاظ سرانه تملک دارایی در میان استان‌های کشور از آخر سوم هستیم.

به گزارش اخبار به روز مرند به  نقل از  خبرگزاری فارس : محمد حسن‌نژاد ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که به بررسی اسناد تدبیر توسعه شهرستان‌های شبستر، بناب و جلفا اختصاص داشت، اظهار داشت: وضع آذربایجان‌شرقی در خصوص بهره‌مندی از امتیازات ماده ۲۱۵ و جذب بودجه ملی بسیار نامطلوب است و برنامه‌ریزی‌های خاصی در استان در این مورد مشاهده نمی‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سند تدبیر توسعه شهرستان شبستر یادآور شد: مشکل اصلی شبستر مسئله خشکی دریاچه ارومیه است و پروژه اصلی برای حل این معضل انتقال آب از ارس در نظر گرفته شده که در سند تدبیر توسعه پیش‌بینی‌های لازم برای مواجهه با این طرح لحاظ نشده است.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: قید احداث شهرک مس در این شهرستان باید بیشتر مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد چرا که منابعی که در شهرستان موجود است نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای بعدی این شهرک باشد.

حسن‌نژاد همچنین نرخ بی‌سوادی شبستر را بسیار بالا و ناامید کننده توصیف کرد و گفت: رتبه ۹ باسوادی استان در شان شبستر نیست و لازم است برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص حل این مشکل نیز صورت پذیرد.