استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نگرش اقتصادی صادرات‌محور، گفت: مدیریت استان این رویکرد را در پیش گرفته و از هر طرح دانش‌‌بنیانی که منجر به توسعه علمی و صادراتی شود، حمایت می‌کند. به گزارش خبرنگار نصداوسیما  از مرند ، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در آیین رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزای طیور در موسسه تحقیقات واکسن […]

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر نگرش اقتصادی صادرات‌محور، گفت: مدیریت استان این رویکرد را در پیش گرفته و از هر طرح دانش‌‌بنیانی که منجر به توسعه علمی و صادراتی شود، حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار نصداوسیما  از مرند ، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در آیین رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزای طیور در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور در شهرستان مرند، افزود: تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در استان آذربایجان شرقی بستر مناسبی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است و این منطقه، موسسه رازی را در جهت گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی تولیدمحور حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از شعبه شمال غرب موسسه رازی، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا این موسسه بتواند ظرفیت تولید واکسن‌های دوگانه و سایر واکسن‌ها و سرم‌های تولیدی خود را افزایش دهد.

جبارزاده با بیان اینکه این نوع موسسه‌ها باید تکنولوژی به روز داشته باشند تا محصولات مورد نیاز روز را تولید کنند، اعلام کرد: موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی شمال غرب کشور بیشتر در تولید واکسن‌های دامی فعالیت می‌کند و یکی از موسسات نمونه کشور است.

شایان ذکر است واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزای طیور با حجم تزریقی ۰٫۲ میلی لیتر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور در شهرستان مرند با حضور حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری مشاور و رئیس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب رونمایی شد.