خدابخش گفت: در سفر رئیس‌جمهور به تبریز قرار نیست در مورد پروژه اتوبان تبریز- مرند-بازرگان کاری صورت گیرد و تنها پیگیر این پروژه از آقای روحانی شده‌ایم.

به گزارش اخبار به روز مرند :مجید خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با اشاره به سفر رئیس‌جمهور و وزرا به تبریز در روز سه‌شنبه، در پاسخ به این سوال که آیا پروژه‌ اتوبان تبریز-مرند-بازرگان همچون سفرهای قبل در محور سخنان روحانی قرار خواهد داشت، ابراز داشت: در جلسه‌ای که با رئیس‌جمهور داشتیم به این پروژه اشاره و از آن به‌عنوان وعده‌های محقق نشده یاد کردیم، اما با این حال قرار نیست با حضور آقای روحانی کاری صورت گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: از رئیس‌جمهور خواسته‌ایم به دولت‌مردان گوشزد کنند تا این پروژه را به سرانجام برسانند و جهت تحقق این وعده چندین بانک برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کرده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۶۵ درصد سرمایه‌ی پروژه احداث اتوبان تبریز-مرند-بازرگان باید توسط بخش خصوصی تامین و مابقی آن از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تخصیص یابد، عنوان کرد: باید وزارت راه با بانک‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری دارند مذاکره و به توافق برسد.

وی در واکنش به انتقاد آناج از ناکامی تبریز در جذب گردشگر و عدم قرارگیری در بین ۷ شهر توریست‌پذیر در ایام نوروز، اظهار داشت: ما هنوز در اول راهیم و برای آنکه تبریز تبدیل به شهر گردشگر شود خیلی کارها باید صورت گیرد، برای مثال تا سوم فروردین ماه بازار سرپوشیده به‌ویژه بازار مظفریه تعطیل بود و این با مولفه‌های شهر گردشگری در تضاد است.

خدابخش با اشاره به رونق کسب و کار در شهرهایی همچون مشهد و کیش در تعطیلات، توضیح داد: آیا شما در روزهای تعطیل و هنگام حضور مسافران در تبریز می‌توانید مغازه باز و یا تردد تاکسی‌ها در سطح شهر را مشاهده کنید؟ البته این را قبول داریم که به مرور زمان و با حضور گردشگران در تبریز، کسب‌وکارها هم رونق می‌یابند.

وی توجه به موزه فرش تبریز در عمارت شهرداری و استقرار تاکسی لندن در کوه عون‌بن‌علی را اقدامی ارزشمند از سوی شهرداری دانست و تصریح کرد: با چنین کارهایی می‌توان گردشگر جذب کرد.