اسماعیل جبارزاده در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع حسن روحانی به این استان افزود: تدابیر و تمهیدات لازم برای این سفر را مهیا کرده‌ایم و امیدواریم سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران خیر و برکات زیادی را برای استان به همراه داشته باشد. وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت […]

اسماعیل جبارزاده در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع حسن روحانی به این استان افزود: تدابیر و تمهیدات لازم برای این سفر را مهیا کرده‌ایم و امیدواریم سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران خیر و برکات زیادی را برای استان به همراه داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت تحقق مصوبات چهار سفر استانی دولت گذشته به آذربایجان شرقی گفت: در مجموع سفرهای استانی دولت دهم به این استان، ۲۵۲۶ تعهد دولتی برای استان ایجاد شد که از این تعداد،۲۰۴۸ تعهد شامل تعهدات مالی و ۴۷۸ تعهد مربوط به تعهدات غیر مالی دولت بوده است.
جبارزاده با بیان اینکه ۸۱ درصد تعهدات دولت دهم به این استان، تعهدات مالی بوده است، ادامه داد: ارزش این تعهدات در حدود ۱۲۷ هزار میلیارد ریال بود که در پایان فعالیت دولت دهم، فقط ۱۵ هزار میلیارد ریال از آن محقق شد.
وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن این آمار مشخص می‌شود که دولت گذشته، ۱۲ درصد تعهدات مالی خود را نسبت به این استان انجام و ۸۸ درصد تعهدات در دست دولت تدبیر و امید باقی مانده است.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود از آمادگی استان برای استقبال از کاروان دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، تا سه‌شنبه هفته جاری، پروژه‌های اولویت‌دار خود را که دارای ردیف بودجه ملی است به معاونت برنامه‌ریزی استانداری تحویل دهند.