به گزارش اخبار به روز مرند به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده در دیدار با مدیران و کارکنان استانداری آذربایجان شرقی به مناسبت آغاز سال جدید، با اشاره به این که ملت ایران در مقابل تمام ابرقدرت‌های دنیا پیروز شد، افزود: امیدواریم نتایج عملی این موفقیت در سال‌های آینده شامل حال […]

به گزارش اخبار به روز مرند به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده در دیدار با مدیران و کارکنان استانداری آذربایجان شرقی به مناسبت آغاز سال جدید، با اشاره به این که ملت ایران در مقابل تمام ابرقدرت‌های دنیا پیروز شد، افزود: امیدواریم نتایج عملی این موفقیت در سال‌های آینده شامل حال مردم شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز به دنیا ثابت شد که مردم ایران مردمی مقاوم، پرتلاش و حق‌طلب هستند و بعد از پایداری در بحث حقوق هسته‌ای بود که تیم دیپلماسی کشورمان به ریاست دکتر ظریف این موفقیت را نصیب ملت ایران کرد.

جبارزاده اضافه کرد: تلاش سربازان فداکار تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی در سایه رهنمودهای رهبری، پشتیبانی مردم و ثبات قدم دولت در جهت احقاق حق مردم ایران به نتیجه رسید که باید این پیروزی را به مردم تبریک گفت.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که زمینه برای استفاده از نتایج این توافق آماده است، افزود: خوشبختانه در بحث هسته‌ای شاهد موفقیت‌های جمهوری اسلامی هستیم؛ اما ما هم برای توافق و هم برای عدم توافق آمادگی داریم.

وی با اشاره به اظهار نگرانی برخی افراد از مخالفت های داخلی با توافق هسته‌ای، اظهار داشت: بزرگترین ویژگی جمهوری اسلامی این است که هر کس آزاد است نظرات و انتقادهای خود را بیان کند و ما نیز از انتقادها استقبال می‌کنیم؛ آن‌چه مهم است همه دلسوزانه به خاطر نظام جمهوری اسلامی اظهار نظر می‌کنند و لطف خدا همیشه شامل حال ملت ایران است.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۴ به نام همزبانی و همدلی دولت و ملت از سوی رهبر معظم انقلاب، این شعار را تعبیری جامع، به‌جا و به‌موقع دانست و گفت: ان‌شاءالله در سایه رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، تلاش شبانه‌روزی دولتمردان و همدلی و همراهی مردم و دولت، سال ۹۴ سالی توام با موفقیت برای نظام جمهوری اسلامی و مردم بزرگوار ایران در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی باشد.

وی با بیان این که در سال ۹۳ با تلاش دست‌اندرکاران اجرایی استان و همراهی مردم، موفقیت‌های بزرگی را شاهد بودیم، افزود: برنامه ما در سال ۹۳ شناخت پتانسیل‌ها و معضلات استان و برنامه‌ریزی برای توسعه استان بود، چرا که در بدو ورود به استان عهد کرده بودیم که هیچ کاری را بدون مطالعه و برنامه انجام ندهیم و هر کاری که در سال ۹۳ کردیم زیربنا و مقدمه‌ای برای فعالیت‌های گسترده در تمام عرصه‌ها بود.

جبارزاده، تدوین سند تدبیر توسعه استان را در این راستا ارزیابی کرد و گفت: امروز سال ۹۴ را در حالی آغاز می‌کنیم که شناخت کافی از مشکلات استان و راه حل این مشکلات داریم و امروز فکر و ایده استان آذربایجان شرقی در این زمینه، الگوی تنظیم برنامه توسعه سایر استان‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: در سال ۹۴ برنامه‌ای واقع‌بینانه برای توسعه استان در تمام زمینه‌ها موجود است و تمام مدیران اجرایی و فرماداران موظفند بر اساس این برنامه نسبت به توسعه استان قدم بردارند.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصویب ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی را دیگر اقدم مهم و موثر استان در سال ۹۳ اعلام کرد و گفت: تاسیس این منطقه یکی از آرزوهای ما بود که خوشبختانه در سال گذشته مورد تصویب دولت قرار گرفت و امتیاز فوق‌العاده ارزشمندی برای توسعه استان در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان این که امیدواریم سال ۹۴ سال توسعه متوازن و همه‌جانبه شهرهای مختلف استان باشد، افزود: معتقدیم که توسعه استان، فقط توسعه تبریز نیست و مطمئنا با توسعه یک شهر، استان توسعه نمی‌یابد؛ اگر در تمام بخش‌ها همه‌جانبه به موضوع توسعه نگریسته نشود نمی‌توان از مشکلات موجود عبور کرد.

جبارزاده با استناد به بررسی‌های آماری مراجع ذی‌صلاح، شاخص‌های توسعه استان را رو به بهبود عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در بخش‌هایی که دچار مشکل بودند حرکت‌های خوبی شروع شده و اطمینان داریم که با استفاده از برنامه‌ریزی‌های انجام شده و توانمندی دستگاه‌های استان سال ۹۴ سال شکوفایی استان خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از زحمات مدیران و کارکنان استانداری، تاکید کرد: استانداری باید الگوی سایر دستگاه‌ها باشد، بنابراین در سال ۹۴ باید بیشتر از سال گذشته تلاش کنیم چرا که ماموریت‌های مهمی داریم.

وی با بیان این که وظیفه ما بهبود شاخص‌های توسعه استان و رساندن آذربایجان شرقی به جایگاه واقعی آن است، افزود: امیدوارم با تلاش همه دولتمردان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، در سال ۹۴ شاهد کارهای بزرگ باشیم و قطعا کارهای بزرگ همت‌های بزرگ می‌طلبد.