استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسانه‌ها از مدیران آذربایجان شرقی بابت بی‌توجهی گله‌مند هستند، گفت: مدیران کل و فرمانداران موظفند از این ظرفیت نهایت استفاده را برده تا مردم در جریان امور قرار گیرند. یه گزارش اخبار به روز مرند :، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی، با […]

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسانه‌ها از مدیران آذربایجان شرقی بابت بی‌توجهی گله‌مند هستند، گفت: مدیران کل و فرمانداران موظفند از این ظرفیت نهایت استفاده را برده تا مردم در جریان امور قرار گیرند.

یه گزارش اخبار به روز مرند :، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بالاترین اولویت مدیران استان است اظهار داشت: با وجود  تاکید بسیار، برخی از فرمانداران شهرستان‌ها در این زمینه و در زمینه تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی کم کاری کرده‌اند.

وی، در ادامه، بر ضرورت شناسایی و واگذاری پروژه‌های نیمه تمام و مهم استان تاکید کرد و افزود: در جلسه مشترک دولت و استانداران، جمع‌بندی دکتر نوبخت این بود که رئیس جمهور بر واگذاری‌ها تاکید دارند و هر استان باید بر اساس ظرفیت خود واگذاری‌ها را آغاز کند.

استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه اگر جذابیت کافی برای انگیزش بخش خصوصی برای خرید پروژه‌های نیمه تمام وجود ندارد، دستگاه‌ها باید نحوه خروج پروژه‌های قابل واگذاری از بودجه دولتی را شناسایی و معرفی کنند، گفت: در این زمینه مقاومت و کوتاهی قابل قبول نیست و فرمانداران و مدیران کل باید زمینه لازم را برای واگذاری سریع پروژه‌ها فراهم کنند.

جبارزاده، با تاکید بر اینکه باید در شهرستان‌ها ستاد اقتصاد مقاومتی در ایام بعد از ظهر و در ساعات غیر اداری برای عدم تداخل با امور مردم، برگزار شود، تصریح کرد: باید برای بررسی نتایج استان، گزارشات جلسات به دبیرخانه ستاد اقتصادی استان اعلام شود تا بر اساس آن، تصمیم گیری لازم در بهبود امور ارائه شود.

وی، در ادامه، بااشاره به اینکه گزارش اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب خشنودی مردم است، خاطر نشان کرد: همه دشمنان انقلاب به دنبال دلسرد کردن مردم از نظامی هستند که برای آن شهید داده‌اند لذا باید عملکرد خود را برای مردم تبیین کنیم و از ظرفیت صداوسیما و رسانه‌ها استفاده شود.

استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه رسانه‌ها از مدیران گله‌مند هستند که مدیران کل علاقه‌مند به گفت وگو نیستند، ادامه داد: فضای رسانه‌ای کافی در استان وجود دارد و مدیران کل و فرمانداران موظفند از این ظرفیت نهایت استفاده را بکنند تا مردم در جریان امور قرار گیرند.

وی، افزود: تا پایان سال ۹۶، در آذربایجان شرقی روستایی با جمعیت بالای ۲۰ خانوار نخواهیم داشت، ضمن اینکه در هیچ دولتی به اندازه این دولت برای آب روستایی هزینه نشده و این، باید به مردم اعلام شود تا در جریان امور قرار گیرند و به نظام امیدوارتر شوند.

جبارزاده، در پایان با اشاره به وجود بودجه‌های مشخص و شناور در کشور، ابراز داشت: مدیران می‌توانند برای جبران کمبود بودجه استانی خود، از بودجه‌های شناور استفاده کنند و هر دستگاهی که بیشترین بودجه شناور و گلوبال را به استان جذب کنند، سفر زیارتی ارزشمندی اهدا خواهد شد.