استاندار آذربایجان شرقی گفت: در کل استان آذربایجان شرقی ۳۲۰۰ واحد تولیدی داریم در حالی که فقط در منطقه پاکدشت تهران ۷۰۰۰ واحد تولیدی فعالیت می‌کنند و ما نیز می‌توانیم با تلاش و بسترسازی موجبات افزایش واحدهای تولیدی را فراهم کنیم.

به گزارش اخبار به روز مرند : مجید خدابخش در آئین افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی شهرستان مرند به مناسبت دهه فجر، با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که قبل از انقلاب چه‌ وضعیتی داشتیم، گفت: دوران ذلت و وابستگی تمام شده است و باید نعمت انقلاب اسلامی را قدر بدانیم و از فرصت خدمت‌گزاری به مردم استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت حمایت از بخش خصوصی تصریح کرد: کارها وقتی در قالب بخش خصوصی باشد، بهتر پیش می‌رود و دستگاه‌های دولتی هم باید زمینه لازم را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز به کار پروژه سیلوهای آرد میلاد در مرند، گفت: وقتی یک نفر غیربومی آمده و ۵۰ میلیارد ریال از سرمایه شخصی خود را در امر خدمت و اشتغال‌زایی سرمایه‌گذاری می‌کند، باید حمایت شود و چنین حمایت‌هایی فوق‌العاده ارزشمند است.

وی افزود: زمانی که دیدیم کسی قصد سرمایه گذاری در بخش تولید را دارد باید دستگاه‌های ذی‌ربط خودشان بروند و آب و برق و گاز و زیرساخت‌ها را آماده کنند.

خدابخش در پاسخ به سخنان نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس مبنی بر عدم اجرای پروژه الیاف شیشه علی‌رغم کلنگ‌زنی به‌دست وزیر صنعت و معدن گفت: حتماً پیگیر اجرای پروژه کارخانه الیاف شیشه خواهیم بود تا زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

وی، اشتغال‌زایی را اولویت اول دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد و گفت: مرند پتانسیل‌های خوبی برای سرمایه گذاری و اشتغال دارد و مخصوصاً مسئولان این شهرستان می‌توانند سرمایه‌گذاران ترک را به‌راحتی جذب کنند.

استاندار آذربایجان شرقی خطاب به مدیران تأکید کرد: با ایجاد اشتغال در منطقه نگذارید جوانان مرند مخصوصاً فارغ التحصیلان دانشگاهی به مناطق دیگر مهاجرت کنند.

وی گفت: در کل استان آذربایجان شرقی ۳۲۰۰ واحد تولیدی داریم در حالی که فقط در منطقه پاکدشت تهران ۷۰۰۰ واحد تولیدی فعالیت می‌کنند و ما نیز می‌توانیم با تلاش و بسترسازی موجبات افزایش واحدهای تولیدی را فراهم کنیم تا با ایجاد اشتغال از مهاجرت جوانان جلوگیری کنیم.