به گزارش اخبار به روز مرند:اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جمع خبرنگاران از حل و فصل ۱۶۰ مورد اعتراضات کارگری توسط شورای تامین استان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در حال پیگیری مسائل مربوط به شرکت تبریز کف نیز هستیم. وی افزود: در سال‌جاری و با ورود شورای تامین مسائل مربوط به […]

به گزارش اخبار به روز مرند:اسماعیل جبارزاده عصر امروز در جمع خبرنگاران از حل و فصل ۱۶۰ مورد اعتراضات کارگری توسط شورای تامین استان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در حال پیگیری مسائل مربوط به شرکت تبریز کف نیز هستیم.

وی افزود: در سال‌جاری و با ورود شورای تامین مسائل مربوط به صندوق شفا مهر و تعاونی فرهنگیان به طور کامل رفع شد و با توجه به اینکه تعدادی از کارگران شرکت تبریز کف مرند در روزهای گذشته اقدام به تجمع در مقابل استانداری کرده بودند تمام مدیران استان موظف هستند در جهت احقاق حقوق جامعه کارگری پاسخگو باشند.

وی افزود: خود را موظف می دانیم به حمایت از تولیدکننده و کارفرما و در عین حال جامعه کارگری بپردازیم و تمامی تلاش خود را برای برطرف شدن مسائل مربوط به شرکت تبریز کف به کار خواهیم بست.

تشریح عملکرد استان در حوزه اقتصاد و صنعت

جبارزاده در ادامه در تشریح عملکرد استان در حوزه اقتصاد و صنعت از تشکیل ستاد سند تدبیر و توسعه که حاصل کار ۱۱ کارگروه تخصصی با ۶۳ عنوان هسته کلیدی و ۲۰ کارگروه شهرستانی بود به عنوان مهمترین اقدام اقتصادی استان یاد کرد و افزود: در گذشته جایگاه ۲۱ فضای کسب و کار را داشتیم که به طور قطع این جایگاه ارتقاء یافته است.

استاندار آذربایجان‌شرقی آغاز به کار انجمن اقتصاددانان شمال غرب کشور در تبریز، کاهش ۱٫۵ درصدی نرخ بیکاری استان، کاهش ۱۲ درصدی بیمه بیکاری در استان و افزایش ۱۱ درصدی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی استان را از موفقیت های اقتصادی استان در سال ۹۳ عنوان کرد.

وی از رفع مشکلات ۱۳۶ واحد تولیدی و صنعتی، شناسایی ۳۳ خوشه صنعتی و آغاز احداث ۱۵ شهرک صنعتی جدید در استان یاد کرد و افزود: برگزاری منظم جلسات کمسیون کارگری و توجه جدی به مشکلات جامعه کارگری را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده ایم.

تعیین تکلیف طرح نفلین سینیت سراب بعد از ۱۸ سال بلاتکلیفی

این مسئول در ادامه از تعیین تکلیف معدن نفلین سینیت سراب بعد از ۱۸ سال بلاتکلیفی خبرداد و اضافه کرد: بالاخره قرارداد این معدن با شرکت اتوتک آلمان را نهایی کردیم و کارشناسان این شرکت در سراب مستقر شده و بحث میدانی پروژه را آغاز کرده اند.

جبارزاده با بیان اینکه مسئله معدن مسجد داغی را که طبق اعلام کارشناسان به میزان معدن مس سونگون دارای ذخایر مس است را نیز حل و فصل و با اعلام مناقصه عمومی این معدن برنده را مشخص کردیم، افزود: مطالعات پهنه معدنی مناطق میانه و هشترود را نیز شروع کرده ایم.

استاندار آذربایجان شرقی به تولید اتوبوس‌های دوکابین بی-آر- تی، تولید خودروی آریسان، تولید روزانه یک میلیون لیتر بنزین یورو ۴ در پالایشگاه تبریز اشاره کرد و افزود: صادرات ۱٫۶ میلیارد دلاری کالا، افتتاح کارگوی فرودگاه بین‌المللی تبریز، راه‌اندازی تالار تخصصی بورس کالا در تبریز و راه‌اندازی اولین مدرسه کسب و کار کشور در استان از دیگر موفقیت‌های صنعتی- تجاری آذربایجان‌شرقی در سال ۹۳ به شمار می‌رود.

اخذ مجوز ۶ طرح سرمایه‌گذاری خارجی

وی در عین حال اخذ مجوز ۶ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۴ هزار و ۸۴۶ هزار دلار، ایجاد میزهای روسیه و ترکیه در آذربایجان‌شرقی، سفر ۴۶ هیئت تجاری خارجی به استان از ۲۱ کشور و حضور ۳۷ رایزن بازرگانی کشور در استان و در نهایت سفر هیئت عالی رتبه جمهوری تاتارستان را از دیگر عملکردهای تجاری استانداری آذربایجان‌شرقی عنوان کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی از آمادگی دولت برای واگذاری تمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی توجیه‌دار به بخش خصوصی در استان خبر داد و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این طرح‌های دعوت کرد.

تقدیر از عملکرد شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی و مدیریت آن

جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از عملکرد شهرک‌های صنعتی استان و مدیریت آن اظهار داشت: با بیان اینکه ۳۳ خوشه کسب و کار در آذربایجان‌شرقی شناسایی شده است.

وی از ایجاد ۱۵ شهرک صنعتی جدید در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران مطمئن باشند به هر میزان زمین برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی نیاز داشته باشند تامین می‌کنیم.

ورود ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی به آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی از آمادگی دولت برای واگذاری تمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی توجیه دار به بخش خصوصی در استان خبر داد و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این طرح‌های دعوت کرد.

وی به خدمات دولت در بخش گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد و افزود: در این بخش با هدف جلب توریست بیشتر، سه هتل به مجموع هتل‌های استان افزوده شده و در سالجاری بیش از دو میلیون مسافر داخلی و ۷۰۰ هزار مسافر خارجی از استان بازدید کرده‌اند.

کسب رتبه نخست روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی در کشور

جبارزاده خاطرنشان کرد: در حوزه اطلاع رسانی اقدامات خوبی داشته‌ایم توسط روابط عمومی استاندار انجام شده و جای تقدیر دارد اما در زمینه اطلاع رسانی باید دستگاه‌های اجرایی تحرک بیشتری در سال آتی داشته باشند.

وی به رونمایی از پایگاه جدید اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی را موفقیتی برای روابط عمومی استانداری دانست و گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی این پایگاه رتبه نخست در میان استانداری‌های کشور را  داشته است.