۵۰ درصد درآمد نفتی به خزانه می‌‌‌آید جبارزاده: قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز ـمرند- بازرگان هفته آینده منعقد می‌شود استاندار آذربایجان‌شرقی از انعقاد قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز ـ بازرگان در هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود. به گزارش اخبار به روز مرند  به نقل از روابط عمومی […]

۵۰ درصد درآمد نفتی به خزانه می‌‌‌آید
جبارزاده: قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز ـمرند- بازرگان هفته آینده منعقد می‌شود

استاندار آذربایجان‌شرقی از انعقاد قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز ـ بازرگان در هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود.

به گزارش اخبار به روز مرند  به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه متاسفانه درآمدهای کشور هنوز هم وابسته به نفت است، گفت: امروز به خاطر مشکلاتی که در فروش نفت پیش آمده شاهد فشارهای مضاعف اقتصادی بر کشور هستیم و دولت مصمم است این شرایط را به بهترین شکل مدیریت کند.

وی با یادآوری اینکه در سال‌های گذشته در حوزه تولید نفت و گاز سرمایه‌گذاری نشده است، افزود: دولت یازدهم ۱۵ درصد از درآمد فروش نفت را به این امر اختصاص داده، ضمن اینکه ۳۰ درصد این درآمد را نیز برای حمایت از بخش خصوصی به صندوق توسعه ملی واریز می‌کند.

جبارزاده خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ درصد درآمد اندک نفت به خزانه دولت می‌آید که متاسفانه بیشتر از ۸۰ درصد آن صرف حقوق و دستمزد و ۲۰ درصد صرف امور عمرانی می‌شود.

وی افزود: با وجود کمبود منابع و بودجه عمرانی، متاسفانه در سال‌های گذشته حجم زیادی از پروژه‌های عمرانی شروع شده و تنها در استان آذربایجان شرقی با ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام مواجهیم که با وضعیت فعلی بودجه اتمام آنها ده‌ها سال زمان می‌برد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه انتظارات مردم از دولت باید محدود شود، افزود: در ۳۶ سال گذشته این تصور به وجود آمده است که همه کارها را باید دولت انجام دهد که شاید در زمان بالا بودن درآمدهای نفتی این کار امکان‌پذیر بود اما در شرایط فعلی قابل انجام نیست.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم مدیریت دو مقوله را برای خود واجب می‌داند، گفت: یکی از این مقوله‌ها، حوزه امنیت است که در سایه تلاش‌های صورت گرفته امروز شاهد امنیت کامل در داخل مرزهای کشور هستیم و ایران به عنوان امن‌ترین کشور دنیا شناخته می‌شود.

جبارزاده با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر حمایت از سرمایه‌گذاری استان برتر کشور است، افزود: درهای این استان برای سرمایه‌گذاران باز است و هیچ سرمایه‌گذاری به خاطر عدم امنیت استان را ترک نکرده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه مبارزه جدی با بحث قاچاق و مواد مخدر را از جمله برنامه‌های اولویت‌دار استان اعلام کرد و گفت: امروز تمام ظرفیت استان معطوف به این موضوع شده و امیدواریم با اتمام عملیات اجرایی مرکز ماده ۱۶ تا پایان سال جاری بتوانیم سطح شهرها را از وجود پدیده اعتیاد و معتادان متجاهر پاک کنیم.

وی از انعقاد قرارداد نهایی ساخت آزادراه تبریز ـ  مرند -بازرگان در هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود.