در تخستین روز از آغاز سال جدید فرماندار و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان مرند با حضور در وروی شهر مرند با اهدایی بسته های فرهنگی از مسافران نوروزی استقبال کردند . اولین مسافر از شهرستان کرج و سنندج بودند که برای اولین بار به شهرستان مرند مسافرت داشتند . فرماندار مرند در حاشیه […]

 

در تخستین روز از آغاز سال جدید فرماندار و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان مرند با حضور در وروی شهر مرند با اهدایی بسته های فرهنگی از مسافران نوروزی استقبال کردند .

اولین مسافر از شهرستان کرج و سنندج بودند که برای اولین بار به شهرستان مرند مسافرت داشتند .

فرماندار مرند در حاشیه این مراسم با اشاره به تمهیدات لازم از سوی ستاد های اصلی و فرعی توسط شهرداری مرند و اداره میراث فرهنگی و گردشگری ااز استقرار  ۱۵ ستاد اصلی و فرعی با حضور در مناطق ورودی و خروجی  و استقبال از میهمانان و گردشگران نوروزی در این شهر خبر داد .

کرمی افزود علاوه بر مهمانسرای بزرگ و مجتمع فرهمگی خانه معلم ۲۰۰ واحد از مدارس توسط آموزش و پرورش تجهیز ودر  تعطیلات نوروز به گردشگران و میهمانان خدمان ارائه خواهند داد .

گفتنی است شهرستان مرند با داشتن بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی و ملی ثبت شده یکی از شهرهای پذر جمهیت و تاریخی در استان آذر بایجانشرقی می باشد که کتیبه مسجد جامع و قله خاکستری با ۶ هزار سال قدمت تاریخی – کاروانسرای پیام مربوط به دو.ره ایخانی – بازار سرپوشیده و آبشار های عیش آباد و پیر بالا و منطقه خوش آب و هوای دامنه های میشو و ماهار زنوز از جمله مناطق دیدنی و گردشگری و تاریخی در این شهرستان می باشد که هر ساله با قرار گرفتن در منطقه شاهرگ اورپا و آسیا و همجواری با منطقه آزاد ارس  با داشتن مناطق دیدنی و تاریخی بسیار در جذب گردشگران داخلی وخارجی نقش مهمی را دارد

۱ ۲ ۸۶_۴ ۱۰۰_۳