امام جمعه مرند گفت: اصل خون بهای سردار سلیمانی، خروج آمریکا از منطقه خاورمیانه خواهد بود و انتقام خون او از دشمنان گرفته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، عصر امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که با حضور مدیران و اقشار مختلف مردم در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، ابراز داشت: جهان اسلام با شهادت حاج قاسم سلیمانی، سرمایه و شخصیت بزرگی را از دست دادند.

وی تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ به دنیا آمد اما شخصیت حاج قاسم در روز جمعه ۱۳ دی امسال متولد شد.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه تاکید کرد: حاج قاسم سلیمانی دنیا را فتح کرد، این سردار دل‌ها حتی کودکان را غصه دار کرد، او به شهادت بزرگ دست پیدا کرد، چرا که آمریکایی‌ها با موشک او را هدف قرار دادند تا مانند حضرت سیدالشهدا، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت علی اکبر (ع) شهید شد.

امام جمعه مرند با اشاره به اینکه کشورهای مسلمان با شهادت سردار سلیمانی مراسم عزا به پا کردند، خاطرنشان کرد: او در زمان مناسبی به شهادت رسید در ایام تبلیغات انتخاباتی تا به همه کاندیداهای انتخابات یادآور شود که برای دفاع از کدام خون‌ها به مجلس می‌روند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با تاکید بر اینکه او تنها شخصیت نظامی نبود، اذعان داشت: او یک عبد واقعی خداوند بود، او بهترین الگوی بندگی، خدمت و تواضع برای مردم و مبارزه با دشمن برای نسل جوان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم تنها مبارز علیه داعش نبود، او با دولت تروریستی آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ نبود، تاکید کرد: باید فیلم‌ها ساخته شده، کتاب‌ها و شعرها برای معرفی ابعاد گوناگون شخصیت حاج قاسم سلیمانی نوشته شد تا سیره او به نسل جوان شناسانده شود.

دستاوردهای شهادت سردار سلیمانی

امام جمعه مرند با اشاره به اینکه دنیا برای آمریکا ناامن شد، گفت: ترامپ بعد از شهادت سردار سلیمانی، حتی در وقت خواب نیز ترس به دل دارد، او گفته بود که با شهادت این سردار، مردم عراق و ایران رقص و پایکوبی می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده همچنین تصریح کرد: ما ملت عاشورا هستیم و در طول این ۴۰ سال به خاکی تجاوز نکرده‌ایم، اما انتقامی بسیار سخت و پیشمان کننده از عاملان شهادت سردار سلیمانی خواهیم گرفت.

وی تاکید کرد: اصل خون بهای سردار سلیمانی، خروج آمریکا از منطقه خاورمیانه خواهد بود و انتقام خون او از دشمنان گرفته خواهد شد.

امام جمعه مرند با اشاره به اولین دستاورد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: دشمنان می‌خواستند بین ایران و عراق با اکثریت شیعه اختلاف بیندازند، اما با شهادت ۱۰ نفر از ایران و عراق در این حادثه اخیر، وحدت بین این دو کشور مستحکم‌تر شود.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده گفت: مجلس شورای اسلامی امروز با طرح سه فوریتی و تأیید شورای نگهبان، ارتش آمریکا را تروریست دانستند.

وی ابراز داشت: گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، بعد از شهادت سردار سلیمانی اجرایی شد و در برجام به هیچ موردی متعهد نخواهد بود و غنی سازی هسته‌ای را مجدد آغاز می‌کند و این دستاورد دیگری از شهادت سردار سلیمانی بود.

امام جمعه مرند با اشاره به عظمت شهادت سردار سلیمانی گفت: وطن سردار سلیمانی تنها ایران نبود، هر کجا ندای مظلومی بود در عراق، یمن، کشمیر، پاکستان و سوریه، سردار سلیمانی آنجا بود.

به گفته حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده سازمان ملل، باید دولت تروریست وحشی و شیطان بزرگ آمریکا را محکوم کند وگرنه سازمان بی خاصیتی است، دولت جمهوری اسلامی به ویژه وزارت امور خارجه هم باید در مجامع بین المللی، این قضیه را به جد پیگیری کرده و دولت آمریکا را رسوا کند.

وی در بخش پایانی حاج قاسم سلیمانی را مرد صلح دانست و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال ترور شخصیت حاج قاسم هستند و حتی از انتشار عکس او ترس دارند و برهمین اساس مانع انتشار آن می‌شوند چرا که نمی‌خواهند شخصیت او شناسانده شود.

امام جمعه مرند با اشاره به معرفی فرمانده جدید سپاه قدس تصریح کرد: سردار اسماعیل قاآنی، خود حاج قاسم دیگری است، در زمان جنگ فرمانده لشکر ثارالله کرمان بود، او ۱۰ سال همراه حاج قاسم سلیمانی بود و هدایت عملیات سوریه و عراق را برعهده داشت.