فرماندار مرندگفت:به دلیل عدم تکمیل اتوبان در حال احداث در دو محور مرند خوی و مرند جلفا شاهدافزایش تصادفات جرحی و فوتی در جاده‌های شهرستان مرند هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند :داود گرشاسبی در جلسه شورای ترافیک شهرستان که پیش از ظهر امروز در محل فرمانداری برگزار شد ،  با انتقاد از عدم اجرای به موقع پروژه ساماندهی ورودی شهر مرند از سمت تبریز گفت : ورودی شهر مرند اعتبار شهر است و این شکل هندسی در شان مردم نیست و باید در اولویت برنامه ادارات راهداری و راه و شهرسازی و شهرداری قرار گیرد و هیچ گونه بهانه تراشی در تاخیر اجرایی این پروژه قابل قبول نیست .
 فرماندار  شهرستان ویژه مرند ازافزایش تصادفات جرحی و فوتی در جاده‌های شهرستان مرند به شدت انتقاد کرد و گفت: شهرستان مرند دارای سه محور اصلی است که دو محور مرند-خوی و مرند-جلفا به دلیل عدم تکمیل اتوبان در حال احداث در هر دو محور به محل کشتار هم وطنان تبدیل شده است.

گرشاسبی با بیان اینکه بعضی از مسولین بعد از رخ دادن اتفاق ناگوار به فکر چاره می‌افتندگفت: اداره راه و شهرسازی و راهداری هرچه سریعتر با تخصیص اعتبار لازم به تکمیل جاده‌های در حال ساخت و استانداردسازی و رفع نقاط حادثه خیز جاده‌های قبلی بپردازند.

او از زیر بار ترافیک رفتن خیابان امام خمینی (ره) این شهر بعد از هفت سال خبر داد و گفت: بیش از هفت سال است که میدان امام خمینی (ره) مرند و خیابان‌های منتهی به آن به دلیل تاخیر در اجرای پروژه مجتمع تجاری جواهر توسط شهرداری مرند مسدود بود که باعث ایجاد مشکلات ترافیکی و اجتماعی بسیاری برای شهروندان شده بود.

او گفت: با همکاری همه جانبه مسولین شهرستانی موفق به حل مشکل این پروژه شدیم و در نهایت با اجرای سریع عملیات ساخت آن در هفته آینده شاهد بازگشایی میدان امام خمینی (ره) و خیابان‌های منتهی به آن خواهیم شد.

فرماندار مرند افزود: نوع ترافیک و چگونگی تردد خودرو‌ها از خیابان‌های منتهی به میدان امام خمینی (ره) مرند به مدت یک هفته به صورت آزمایشی انجام خواهد گرفت تا در صورت نیاز تغییراتی در چگونگی تردد صورت گیرد، لذا مردم نهایت همکاری را با پلیس راهور شهرستان داشته باشند.