افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستانی تجهیز بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی به ۶٫۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستانی در سطح استان خبر داد و گفت: برای تجهیز بیمارستان‌های استان به دستگاه‌ها و امکانات آزمایشگاهی به اعتباری ۶٫۵ میلیارد تومانی نیاز داریم. به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند :، […]

افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستانی
تجهیز بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی به ۶٫۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستانی در سطح استان خبر داد و گفت: برای تجهیز بیمارستان‌های استان به دستگاه‌ها و امکانات آزمایشگاهی به اعتباری ۶٫۵ میلیارد تومانی نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند :، محمدحسین صومیپیش از ظهر  امروز در نشست تحلیلی وضعیت سلامت شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت، از استقرار یک هزار خانه بهداشت در استان خبر دادو اظهار داشت: هم زمان با دهه فجر ۱۰۰ خانه بهداشت در استان افتتاح می‌شود و ۵۰۰ خانه بهداشت استان نیز در دست بازسازی قرار دارند.
افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستان در آذربایجان‌شرقی

وی از افزایش ۵۰۰ تخت بیمارستانی در سطح استان خبر داد و افزود: با ورود این تعداد تخت به بیمارستان‌های دولتی تعداد تخت‌های بیمارستانی ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

صومی با تاکید بر اینکه از افتتاح‌های صوری پرهیز داریم و تا مجموعه تجهیز نشده باشد افتتاح نمی‌شود، گفت: به شدت پیگیر طرح پزشک خانواده در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر که مشکل حاشیه‌نشینی دارند هستیم.

وی با بیان اینکه از نظارت و انتقاد ترسی نداریم و به مدیریت در اتاق شیشه‌ای اعتقاد داریم، تصریح کرد: شهرستان‌های استان برای ما با تبریز فرقی ندارند و در هر حال تمام آحاد استان شهروند آذربایجان هستند و ما باید مسئولیت خود را انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه امسال در عرصه کارهای عملیاتی برای عرصه سلامت کشور سال خوبی است، اظهار داشت: در این زمینه مجلس، دولت و قوه قضائیه همراهی خوبی داشتند و نتیجه‌ای که امروز از طرح تحول نظام سلامت شاهدیم، محصول هماهنگی تمامی این مجموعه‌ها است.

صومی با اشاره به اهداف اصلی اجرای این طرح گفت: کاهش هزینه‌های پرداختی از سوی مردم، حفظ کرامت مردم به طوری که برای تهیه دارو و تجهیزات به بیرون از بیمارستان مراجعه نکنند از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رغبت پزشکان برای خدمت در مناطق محروم پس از اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: متاسفانه پیش از این پزشکان در شهرستان‌ها نمی‌مانند که اجرای طرح تحول نظام سلامت سعی داشت پزشکان را به طور مداوم در شهرستان نگه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: روزی ما آرزو داشتیم در شهرستانی مثل کلیبر چهار پزشک متخصص داشته باشیم که هم اکنون در شهرستان های محروم بیشتر شاهد حضور و رغبت پزشکان هستیم.

صومی به حضور ۲۴ ساعته پزشکان نیز اشاره کرده و افزود: در شهرستان کم جمعیتی مثل چاراویماق شما نمی‌توانید حضور ۲۴ ساعته پزشک را ببینید چرا که تنها در بیمارستان‌های بالای ۶۴ تختخوابه پزشکان مستقر و شبانه‌روزی حضور دارند و حضور شبانه‌روزی تنها در بیمارستان‌هایی با شرایط خاص امکانپذیر است.

افزایش ۱۰ درصدی بار مراجعه به بیمارستان‌ها پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت 

وی به موضوع اصلاح هتلینگ بیمارستان در اثر اجرای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: به شدت تاکید بر اجرای فرعی خدمت و فضایی که بیمار در آن حضور داشت، وجود دارد، در سال‌های قبل بیمارستان‌ها در زمینه‌هایی مثل سرویس‌های بهداشتی، تخت و…مشکلاتی داشتند که هم اکنون در تمام شهرستان‌ها این مشکلات بر طرف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش ۱۰ درصدی بار مراجعه به بیمارستان‌ها پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: با آغاز طرح تحول نظام سلامت با کمبود ۱۳۴ پزشک عمومی در استان مواجه بودیم که هم اکنون طی آمار آخر آذر ماه امسال این رقم از کمبود شش پزشک در استان حکایت دارد.

راه اندازی پایگاه  انتقال خون در مرند از وظایف  دانشگاه علوم پزشکی نیست .

وی در ادامه سو.ال خبرنگار صداو سیما از مرند درمورد راه اندازی پایگاه انتقال خون گفت هر چند این برعهده دانشگاه علوم پزشکی نمی باشد ولی با مساعدتهای مسئولین شهرستان فرماندار و نماینده  در راه اندازی این پایگاه که نیاز مهمی برای شهروندان مرندی می باشد در دهه فجر شاهد افتتاح پایگاه انتقال خون در شهرستان مرند خبر  داد

در حال تکمیل است ادامه گزارش