روستای کوچک و زیبای درق از توابع شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی می باشد که در فاصله ۶۰ کیلومتری شمال شرقی مرند و بعد از شهر زنور و روستای زنوزق واقع شده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :آب و هوای این روستا در فصل تابستان گرم و مطبوع و در فصل زمستان سرد و کوهستانی می باشد. روستای درق به دلیل تنوع فراوان پوشش گیاهی، انواع باغات و مناطق سرسبز در تمام فصول سال زیبایی خاص خود را دارد.خانه بومی میشاند در باغی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع شامل ۴ اتاق ۱۲ متری مجزا و محصور در میان باغ و درختان سرسبز می باشد که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش ۳۰ گردشگر را دارد. تمامی اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند بنابراین مهمانان عزیز می بایست از سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی ) و حمام داخل محوطه به صورت مشترک استفاده نمایند. اقامتگاه بوم گردی میشاند شامل یک فضای بزرگ و بسیار زیبا نیز می باشد که برای برگزاری جشن های تولد و نامزدی و … مناسب است.

از جمله امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی میشاند برای رفاه مسافران گرامی در نظر گرفته می توان به پارکینگ غیرمسقف، راهنمای محلی تورهای گردشگری، سالن غذاخوری، سیستم گرمایشی بخاری گازی و … اشاره کرد. با توجه به خنک بودن آب و هوای منطقه نیازی به استفاده از سیستم سرمایشی وجود ندارد.
این خانه سنتی دارای یک آشپزخانه خصوصی نیز می باشد که مهمانان عزیز در صورت تمایل با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه می توانند از انواع غذاهای محلی و سنتی این اقامتگاه نظیر کوفته تبریزی، آیران شورباسی، قرمه شورباسی، آش کشک، ماست محلی، نان محلی و … سفارش دهند و میل نمایند.

صخره دامجی قیه (دامجی به معنی قطره آب و قیه هم در زبان ترکی به معنای صخره است) در یک  کیلومتری روستای درق، آبشار مرتفع هریس با صخره های بلند و بسیار دیدنی ( در ۱۵ کیلومتری اقامتگاه )، آبشار آسیاب خرابه و کلیسا خرابه ( در ۲۰ کیلومتری اقامتگاه )، منطقه تفریحی و گردشگری ماهار از جمله اماکن دیدنی و تفریحی اطراف اقامتگاه میشاند می باشند. تنگه دره دیز، پناهگاه حیات وحش کیامکی، مسجد جامع و کاروانسرای شاه عباسی مرند، قلعه مانداگارنا، آبشار عیش آباد، روستای دیدنی و آبشار پیربالا نیز سایر جاذبه های تاریخی و طبیعی این منطقه می باشند که همه ساله گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را به سمت خود می کشانند.

اقامت برای کودکان کمتر از ۵ سال رایگان می باشد.

اقامتگاه بوم گردی میشاند مرند

فاصله های حدودی این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم :
فاصله تا مرکز شهر تبریز : ۱۲۷ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۴۸ دقیقه )
فاصله تا مرکز شهر مرند : ۶۲.۶ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۳ دقیقه )
فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز : ۱۲۳ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۴۴ دقیقه )
فاصله تا ایستگاه راه آهن مرند : ۵۹.۵ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۲ دقیقه )
فاصله تا پایانه مسافربری مرند : ۶۲.۱ کیلومتر ( ۱ ساعت )
فاصله تا تنگه دره دیز : ۳۸.۳ کیلومتر ( ۳۵ دقیقه )
فاصله تا پناهگاه حیات وحش کیامکی : ۳۷.۹ کیلومتر ( ۴۱ دقیقه )
فاصله تا مسجد جامع مرند : ۵۹.۲ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۱ دقیقه )
فاصله تا قلعه مانداگارنا : ۶۴.۱ کیلومتر (۱ ساعت و ۴ دقیقه )
فاصله تا آبشار عیش آباد : ۷۶.۲ کیلومتر (۱ ساعت و ۱۸ دقیقه )
فاصله تا  کاروانسرای شاه عباسی مرند : ۸۸.۶ کیلومتر ( ۱ساعت و ۱۹ دقیقه )
فاصله تا آبشار پیربالا : ۷۷.۱ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه )
آدرس:استان آذربایجان شرقی ، شهر مرند ، زنور، روستای درق

اقامتگاه بوم گردی میشاند مرند
اقامتگاه بوم گردی میشاند مرند
اقامتگاه بوم گردی میشاند مرند
اقامتگاه بوم گردی میشاند مرند