امام جمعه شهرستان مرند: انحراف‌زدایی از دین مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) بود امام جمعه شهرستان مرند گفت: مهم‌ترین هدف قیام عاشورا زدودن انحراف از دین بود. به گزارش خبر نگار صداو سیما از مرند، حجت‌الاسلام علی نعمت‌زاده ظهر امروز در همایش ساماندهی هیئت‌های مذهبی و دستجات عزاداری در این شهرستان اظهار کرد: مجالس امام […]

امام جمعه شهرستان مرند:
انحراف‌زدایی از دین مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) بود
امام جمعه شهرستان مرند گفت: مهم‌ترین هدف قیام عاشورا زدودن انحراف از دین بود.

به گزارش خبر نگار صداو سیما از مرند، حجت‌الاسلام علی نعمت‌زاده ظهر امروز در همایش ساماندهی هیئت‌های مذهبی و دستجات عزاداری در این شهرستان اظهار کرد: مجالس امام حسین(ع) بهترین فرصت برای درس گرفتن از عاشورا و آشنایی با حق و حقیقت است.

وی افزود: حادثه عاشورا و قیام کربلا جریانی است که اسلام را زنده کرد و ما باید در عزاداری‌ها و مراسمی که برای این مناسبت‌ها برگزار می‌کنیم، مراقبت و مواظبت کنیم.

نعمت‌زاده در ادامه بر شناخت واقعی راه امام حسین (ع) و تبعیت از آن راه تاکید کرد و از خطبا و گویندگان خواست تا با استفاده از فرصت محرم و صفر، همه ابعاد دین را برای مردم بیان کنند.

امام جمعه شهرستان مرند، به بهره‌برداری درست از عزاداری‌های ماه محرم اشاره کرد و گفت: عزاداری امام حسین (ع) باید منطقی، عقلانی و عاشقانه بوده و مناسب شأن شهادت امام حسین (ع) باشد.

نعمت‌زاده تاکید کرد: دشمنان سعی دارند محتوای عزاداری‌ها را تحریف کنند و با القای عقاید خرافی و کفرآمیز، واقعیت‌های این قیام را مخدوش کرده و به این وسیله درصدد تضعیف تشیع هستند که در این رابطه مردم باید هوشیار باشند.

وی در ادامه بر لزوم هوشیاری مردم و مسئولان در برابر ترفندها، تهدیدات و جنگ نرم‌افزاری دشمنان علیه نظام اسلامی و آرمان‌های متعالی آن تأکید کرد.

نعمت‌زاده اظهار کرد: معاندان در قالب جنگ نرم‌افزاری به عناوین مختلف درصدد هجمه به ارزش‌های انقلاب و نظام هستند و با ترویج منکرات می‌خواهند به اهداف شوم خود دست یابند.

امام جمعه شهرستان مرند در ادامه سخنان خود با تقدیر و تشکر از عملکرد پلیس در سال‌های قبل و سایر ایام گفت: پلیس با اجرای طرح‌های پیشگیرانه نسبت به برقراری نظم و امنیت اجتماعی در تمام مناسبت‌ها خوب عمل کرده و باعث شده که مردم با اطمینان خاطر به انجام فرایض دینی خود بپردازند.

وی، شهروندان شهرستان مرند را به همکاری با نیروی انتظامی در راستای برقراری نظم و امنیت در تمام مناسبت‌ها دعوت کرد