حجت السلام والمسلمین نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسینیه امام خمینی(ه) مسجد جامع مرند برگزار می شد ، باگرامیداشت اعیاد شعبانیه، سالروزولادت امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را تبریک گفت و با یاداوری رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، […]

حجت السلام والمسلمین نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسینیه امام خمینی(ه) مسجد جامع مرند برگزار می شد ، باگرامیداشت اعیاد شعبانیه، سالروزولادت امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را تبریک گفت و با یاداوری رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، گفت: پاسداران انقلاب، امروز هم با مبارزه با ضدانقلاب و حراست از ارزش های دینی را سرلوحه خدمات خود قرار داده اند و علاوه بر آن در عرصه سازندگی و عمران کشور گام های بزرگی بر می دارند.

امام جمعه مرند همچنین با اشاره  به فرارسیدن سوم خرداد، آزاد سازی خرمشهر را جلوه ای از عنایات الهی دانست و از ایثارگری ها و پاسداری های صورت گرفته به منظور حفظ کیان مملکت قدردانی کرد.و گفت ،سوم خرداد و ۸ سال دفاع مقدس ، چنین فرمودند: سوم خرداد روز پایداری ، استقامت و پیروزی مردم، شناسنامه و سرمایه ما در مقابل دشمنان اسلام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت :اول  خرداد آغاز محاصره و تحریم اقتصادی ۳۶ ساله جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا از سال ۱۳۵۹ می باشد  اظهار داشت ،در میدان واقعی دو عامل در اختیار استکبار و دشمنان با روشها و ضعف و قوت های مختلف بوده و هست تهدید نظامی و تحریم اقتصادی و امروز تشدید اختلافات و جنگ در کشور ها و ملل مسلمان که هدف شان سه  چیز مهم است: تحقیر و تنبیه ملت ایران و توقف حرکت انقلاب اسلامی و پیش گیری از تشکیل تمدن اسلامی با الگو شدن ملت و جمهوری اسلامی و مهار بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی. و تسلط بر منابع منطقه و کشورهای اسلامی.  تضمین امنیت و بقای رژیم نامشروع صهیونیستی که عامل ناامنی منطقه و جهان است.

خطیب جمعه مرند  در ادامه خطبه های  نماز ،  با اشاره به زیاده خواهی های آمریکا در خصوص مذاکرات هسته ای ، افزود: هرچه به پایان مذاکرات نزدیک می شویم ، تهدیدها، زیاده خواهی ها و بیان مسایل جدید از جمله بازرسی از مراکز نظامی بیشتر از سوی دشمن مطرح می شود.
خاطر نشان ساخت دشمنان اسلام باید بدانند که ملت قهرمان و مسلمان ایران از حق مسلم خود کوتاه نمی آید، ضمن آنکه در مقابل زیاده خواهی ها تسلیم نمی شود.

امام جمعه مرند اظهار کرد: تیم مذاکره کننده کشورمان باید بتواند پیام عظمت ملت ایران را به گوش جهانیان برساند.و در اظهار نظرها در خصوص پرونده هسته ای به خوبی ازمواضع نظام اسلامی و ملت ایران دفاع کنند.وبهر چند برخی در دوسال اخیر درموضوع هسته ای خلاف خواسته به حق ملت ایران اظهار نظرکردند،گفت: این افراد باید بدانند حقوق مسلم ملت قهرمان ایران با هیچ چیزی قابل معامله نیست با پایداری و استقامت و وحدت و نگاه به داخل باید پیش رفت و تیم مذاکره کننده ما باید با رعایت و پافشاری به خطوط قرمز و مرعوب تهدید و فشارهای دشمن نشدن این برگ برنده را محفوظ کنند.
.
خطیب جمعه مرند اشاره ای به سخنان اخیر مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در دانشگاه امام حسین (ع) جمع دانشجویان وهشدار جدی مبنی براینکه اجازه هر گونه بازرسی از مراکز نظامی داده نخواهد شد افزودند:   مسئولان باید پیام عظمت ملت ایران را در مذاکرات نشان دهند. پاسخ ایران به هر گونه شیطنت بسیار سخت خواهد بود.

 حجت السلام نعمت زاده  همچنین  به سفر رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی به استان و از استقبال با شکوه  مردم غیور آذر بایجان از ایشان و مردم شهرستان مرند تشکر کردند.و بال اشاره به حضور  وزیر  اطلاعات حجت السلام سید محمود علوی بعنوان نماینده عالی  اعزامی ریاست جمهوری  به شهرستان مرند  و دیدار با مردم ولایت مدار این شهرستان در حسینیه امام خمینی مسجد جامع گفت در این دیدار ضمن اینکه قبلا کلیه خواسته های و مشکلات برحق شهروندان مرندی با سه امضا امام جمعه – فرماندارویژه شهرستان و نماینده مردم مرند و جلفا تقدیم ریاست جمهوری و هیئت دولت گردیده  : احداث  بیمارستان جدید ۱۵۰تخت خوابی ، کتابخانه عمومی بزرگ ، ورزشگاه  ۵ هزار نفری، توسعه والحاق شهرستان مرند به منطقه آزاد تجاری ارس ،و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی  و تکمیل بزرگراههای مرند جلفا و مرند بازرگان و تامین بحران آب کشاورزی و شرب شهرستان  رااز مهمترین آنان ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد تا این سفر برای منطقه و مردم شهرستان منشاء خیر و برکت شود .