امام جمعه مرند گفت: متاسفانه در مملکت ما شفافیت وجود ندارد، طرح یک فوریتی شفافیت سازی رأی نمایندگان هفته گذشته در مجلس، مطرح شد، اما به تصویب نرسید و تنها ۵۹ نفر به آن رأی موافق دادند در حالی که این طرح با امضای ۲۰۷ نماینده مجلس به صحن علنی رسیده بود.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری اخبار به روز مرند: حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته مرند با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) متعلق به زمان خاصی نیستند هر چند برخی با شیطنت قصد دارند حماسه عاشورا را یک اتفاق تاریخی محدود به آن زمان بدانند.

♦️وی افزود: جریان حسینی و یزیدی در همه زمان ها وجود دارد، انسانی که از مقام و شکم پرستی رهایی یابد، اسارت نخواهد داشت، انقلاب اسلامی ایران نیز در طول ۴۰ سال با تبعیت از امام حسین(ع) به عزت رسید.

♦️امام جمعه مرند با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: معارف دین را باید از ائمه اطهار(ع) و در دوران غیبت از فقها آموخت، مداحان نباید در هیئات عزاداری از تفسیر دین سخن بگویند، هر کسی باید جایگاه خود را رعایت کند.

♦️حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: شیعیان در ایام ماه محرم، سردرب منازل و مغازه های خود را با پرچم ها و علم های سیاه، زینت دهند.

♦️وی خاطرنشان کرد: هیئات عزاداری در ایام محرم، از ایجاد مزاحمت برای عموم مردم خودداری کنند و نباید برای انجام یک عمل مستحبی، یک عمل حرام را مرتکب شد.

♦️امام جمعه مرند همچنین گفت: خدشه دار کردن وحدت، در شرایط حساس امروز، جائز نیست، مداحان در ایام عزاداری حریم خود را حفظ کنند و از زیر سوال بردن عملکرد دولت خودداری کنند تا به دست دشمنان بهانه ندهیم.