امام جمعه مرند با اشاره به اینکه خدشه دار کردن وحدت، در شرایط حساس امروز، جائز نیست، از مداحان خواست در ایام عزاداری حریم خود را حفظ کرده و از زیر سوال بردن عملکرد دولت خودداری کنند.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری اخبار به روز مرند: حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه مرند، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته مرند با اشاره به اهداف قیام امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) متعلق به زمان خاصی نیستند هر چند برخی با شیطنت قصد دارند حماسه عاشورا را یک اتفاق تاریخی محدود به آن زمان بدانند.

♦️وی افزود: جریان حسینی و یزیدی در همه زمان ها وجود دارد، انسانی که از مقام و شکم پرستی رهایی یابد، اسارت نخواهد داشت، انقلاب اسلامی ایران نیز در طول ۴۰ سال با تبعیت از امام حسین(ع) به عزت رسید.

♦️امام جمعه مرند با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: معارف دین را باید از ائمه اطهار(ع) و در دوران غیبت از فقها آموخت، مداحان نباید در هیئات عزاداری از تفسیر دین سخن بگویند، هر کسی باید جایگاه خود را رعایت کند.

♦️حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: شیعیان در ایام ماه محرم، سردرب منازل و مغازه های خود را با پرچم ها و علم های سیاه، زینت دهند.

♦️وی خاطرنشان کرد: هیئات عزاداری در ایام محرم، از ایجاد مزاحمت برای عموم مردم خودداری کنند و نباید برای انجام یک عمل مستحبی، یک عمل حرام را مرتکب شد.

♦️امام جمعه مرند همچنین گفت: خدشه دار کردن وحدت، در شرایط حساس امروز، جائز نیست، مداحان در ایام عزاداری حریم خود را حفظ کنند و از زیر سوال بردن عملکرد دولت خودداری کنند تا به دست دشمنان بهانه ندهیم.


ارسال نظر

توجه فرمایید که نظرات فاقد نام و نیز نظرات تبلیغاتی و توهین آمیز به هیچ وجه تائید نخواهند شد.

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)