امام جمعه مرند با اشاره به دیدار مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار از مردم آذربایجان تجلیل کردند و این افتخار بزرگی برای مردم این خطه است.

 

امام_جمعه_مرند با اشاره به دیدار مردم آذربایجان با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم #تبریز تصریح کرد: رهبر انقلاب از جایگاه مردم آذربایجان تجلیل کردند و این مقام بزرگی برای مردم آذربایجان محسوب می شود.
به گزارش اخبار به رور مرند : در خطبه های این هفته نماز جمعه مرند که در حسینیه امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به دیدار مردم #آذربایجان با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز تصریح کرد: رهبر انقلاب از جایگاه مردم آذربایجان تجلیل کردند و این مقام بزرگی برای مردم آذربایجان محسوب می شود.
حجت الاسلام نعمت زاده با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ضرورت تبیین دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامی تاکید کردند، ادامه داد: ایشان به مسائل مهمی در این دیدار اشاره کردند و آسیب ها و آفت هایی که نظام را تهدید می کنند مورد تاکید قرار دادند.واظهار داشت ما در عدالت طلبی موفق عمل نکردیم، افزود: رهبر انقلاب، ارتجاع و عقبگرد و اشرافی گری و توجه به برجستگان را از آفت بزرگ جامعه دانستند و به مسئولان نسبت به اشرافی گری هشدار دادند

امام جمعه مرند در ادامه خطبه های نماز  با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی ادامه داد: انسان محور آفرینش و محبوب خداوند است و دین اسلام به تمام ابعاد شخصیتی انسان برنامه دارد. خاطر نشان کردخانواده، اجتماع و حکومت در تربیت انسان مسئول هستند و نقش مهمی دارند و بهترین ارث برای فرزند تربیت خوب است. چرا که تربیت، بهداشت عقل و دوری از عوامل مخرب با تربیت صحیح اسلامی و دینی بوجود می آید و این کار صلاح جامعه را به دنبال دارد.

حجت الاسلام نعمت زاده با اشاره به روز ملی حقوق مصرف کنندگان افزود: مسئولان باید ضمن توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی، نسبت به عرضه کالا و اجناس در شب عید به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی با اشاره به ۲ حادثه سقوط هواپیمای مسافربری و اغتشاش در تهران گفت: سقوط هواپیمای مسافربری حادثه ناگواری بود که موجب کشته شدن بیش از ۶۰ نفر از مردم کشور شد و این حادثه خانواده های زیادی را داغدار کرد.همچنین در حادثه دیگری در شب شهادت حضرت زهرا(س) عده ای اوباش در تهران دست به قمه کشی زدند و با وجود اینکه عوامل انتظامی با صبر، خواستار آرامش شهر بودند، اوباش پنج نفر از عوامل انتظامی و بسیج را به شهادت رساندند.

خطیب جمعه مرند یادآوری کرد:با قدردانی از تلاش های حافظان امنیت کشور ادامه داد: مطالبه مردم این است که مسئولان مربوط به ویژه قوه قضاییه با اوباش به ویژه با افرادی که با خارج در ارتباط هستند قاطعانه برخورد کنند.

حجت الاسلام نعمت زاده در خاتمه ضمن یادآوری اینکه در نظام اسلامی همه اقوام و سلایق دارای حرمت هستند اما با افرادی که در جهت خوشحالی دشمن حرکت کنند افزود: مسئولان باید سریع با متخلفان در هر مقام، هر فکر و گروهی که هستند مطابق قانون به مقدار تخلف و جرم شان به شدت برخورد کنند.