حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه امروز از حضور حماسی مردم مرند در راهپیمایی یوم ا… ۲۲ بهمن امسال تقدیر کرد. به گزارش اخبار به روز مرند ، امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ […]

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه امروز از حضور حماسی مردم مرند در راهپیمایی یوم ا… ۲۲ بهمن امسال تقدیر کرد.

به گزارش اخبار به روز مرند ، امام جمعه شهرستان مرند در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور حماسی در مردمی ترین و بزرگترین جشن ملت ایران بعد از ۳۶ سال مانند اول انقلاب با حضور همه آحاد ملت ایران در واقع اعلان اینکه انقلاب اسلامی به هیچ فرد و جناح خاصی تعلق ندارد و قابل مصادره نیست و مشکلات و عملکرد های نادرست بعضی مسئولین و  مانع تراشی، تهدید و تحریم های دشمنان هرگز نمی تواند مردم را از حفاظت و نگهبانی انقلاب جدا کند و مردم با وحدت و همدلی بار دیگر ایستادگی و وفاداری خود را به رخ دشمنان کشیدند.

حجت الاسلام و المسلمین نعمت زاده اظهار کرد: ۲۲ بهمن امسال یک پیروزی و فتح تازه ای در مسیر قدرت نمایی در مقابل دشمنان و حجت بر مسئولین محترم نظام بود که باید وظایف خود و مسابقه خدمت در قبال این مردم فداکار و وفادار را بیش از پیش کنند و بدانند انقلاب متعلق به هیچ گروه و سلیقه و جناح نبوده و نیست.

وی افزود: حیات همراه با عزت و سربلندی انقلاب اسلامی بعد از ۳۶ سال مرهون رهبری ولایت فقیه و حضور متحد مردم بصیر ایران اسلامی است همانگونه که به دلیل فقدان اینها انقلاب های مصر ، لیبی ، تونس و … منحرف و یا مصادره شدند.

خطیب خطبه های نماز جمعه مرند گفت: جشن انقلاب هماره با رژه، مانور یا پایکوبی نبود بلکه با حضور کم نظیر سراسری مردمی برای بیعت با رهبری و آرمانهای اولیه انقلاب اسلامی اعلان خشم و عدم سازش با دشمنان بود آن هم بعد از ۳۶ سال یعنی انقلاب محدود به سال ۵۷ و غیره نبوده و نیست بلکه حضور مردم تا تحقق کامل اهداف انقلاب اسلامی و نابودی دشمنانش ادامه دارد و این ریشه قرآنی و اسلامی دارد و امسال مردم با اصرار به حق مسلم هسته ای خود و حمایت از توافق خوب، یعنی لغو یکباره تحریم ها و توافق یک مرحله ای با حفظ کرامت و منافع ملت ایران.

 امام جمعه مرند تصریح کرد: در صورت توافق بد، عدم توافق بهتر است و همه مسئولیت شکست مذاکرات به عهده آمریکا و هم پیمانان مستکبر و زیاده خواه اوست و ملت ایران هیچ وقت و در هیچ شرایطی با استقلال و عزت و آرمان های بلند الهی خود معامله نخواهد کرد.

نعمت زاده با اشاره به اهانت اخیر برخی نشریات به پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: در راستای جواب دادن به توطئه صهیونیستی اهانت به پیامبر اکرم (ص)، اصلی ترین شعار راهپیمایان  امسال شعار « لبیک یا محمد لبیک یا رسول الله» بود یعنی دشمنان بدانند به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی اگر در مقابل دین ما بایستند با تمام قدرت در مقابل دنیایشان خواهیم ایستاد و کاخ های شیشه ای آنان را برسرشان ویران خواهیم کرد.

وی در ادامه به برخی وقایع مهم هفته آتی پرداخت و گفت: شنبه ۲۵ بهمن سالروز صدور حکم تاریخی امام راحل و عزیز مبنی بر ارتداد و اعدام سلمان رشدی نویسنده آیات شیطانی با حمایت آمریکا و انگلیس در سال  ۱۳۶۷ می باشد که امام راحل مرد خدا بود و با تکیه بر خدا از هیچ قدرتی نمی ترسید و ملت امروز ایران شاگردان مکتب آن مرد بزرگ هستند.

امام جمعه مرند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب بالاخص شهدای ۲۹ بهمن تبریز ادامه داد: چهار شنبه ۲۹ بهمن سالروز قیام مردم تبریز به مناسبت چهلم شهدای قم در سال۱۳۶۵ هست که کمر رژیم طاغوت را شکست و به پیروزی انقلاب سرعت بخشید.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده در پایان خطبه ها از حضور، وفاداری و قدر شناسی اقشار مختلف مردم شهرستان، شهرها و روستاها، جوانان عزیز، گروه های مختلف، مسئولین محترم به ویژه ستاد دهه فجر و مسئولین کمیته های ستاد و نیروهای زحمتکش انتظامی و پلیس تشکر و قدردانی نمود.