امام جمعه مرند: عملکرد ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به مردم تبیین شود مرند – امام جمعه مرند خواستار ارائه عملکرد ۴۰ ساله کشور و استان از سوی مدیران به مردم و نسل جوان شد. به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در جلسه ستاد ۴۰ […]

عملکرد ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به مردم تبیین شود

مرند – امام جمعه مرند خواستار ارائه عملکرد ۴۰ ساله کشور و استان از سوی مدیران به مردم و نسل جوان شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در جلسه ستاد ۴۰ امین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان مرند که با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مدیران شهرستان در دفتر امام جمعه برگزار شد، ابراز داشت: دستگاه های اداری که برای دهه فجر برنامه ارائه کرده اند، آن را عملیاتی کنند، باید آستین ها را بالا زده و ۴۰ امین سالگرد انقلاب اسلامی را باشکوه تر برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر حرکت نکنیم، وضعیت عراق و سوریه در ایران نیز تکرار می شود، تصریح کرد: باید اقدام جدی در ۴۰ امین سالگرد انقلاب اسلامی انجام دهیم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی و تمامی دستگاه ها باید عملکرد چهار دهه خود را به مردم ارائه کنند اما متاسفانه این کار صورت نگرفته است.

امام جمعه مرند خاطرنشان کرد: نسل جوان باید بدانند که کجا بوده ایم و کجا رسیده ایم، ما غفلت کرده ایم و دشمن، از ناآگاهی جوانان سوء استفاده می کند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: عملکرد ۴۰ ساله ایران و آذربایجان شرقی باید از سوی مدیران، استخراج و جمع بندی شده و به مردم تبیین شود تا جامعه تفاوت ها را احساس کند.

وی با اشاره به جدیت دشمنی علیه انقلاب اسلامی عنوان کرد: مسئولان در بیان عملکرد ۴۰ ساله، تفاوتی بین اصلاح طلبان و اصول گرایان قائل نشوند، کوچک نگاه کردن به عملکرد نظام، نقطه ضعف برخی مسئولان به شمار می رود.

استاد حوزه و دانشگاه همچنین توجه ویژه به وحدت ملی را ضروری دانست و تصریح کرد: باید مردم را نسبت به آینده نظام امیدوار کنیم، در برنامه ها دقت شود که وحدت ملی مورد توجه قرار بگیرد و افرادی به عنوان سخنران انتخاب شوند که نگاه ملی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده حفظ و تقویت وحدت ملی را مساله بسیار مهمی عنوان کرد و اظهار داشت: دعوای شیعه و سنی به ضرر مسلمانان است، نباید با کج سلیقگی برخی صحبت هایی به میان آوریم که علیه انقلاب اسلامی تمام شود، وحدت امروز از نان روز هم برای ما واجب تر است.

وی اذعان داشت: کرامت مردم باید محفوظ باشد، مردم اصل نظام اسلامی هستند و اگر مردم در صحنه نبودند انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید و اگر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور باشکوه نداشته باشند دشمن جری تر می شود.

امام جمعه مرند در ادامه گفت: جلسات دیدار چهره به چهره مردم و مسئولین در ایام دهه فجر برگزار شود و اگر نیاز به عذرخواهی از مردم باشد انجام خواهیم داد و نباید مردم را پیچاند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده افزود: میز خدمت برخی دستگاه های اداری در ۲ جمعه مقارن با دهه فجر در نماز جمعه مرند برپا شود تا به مشکلات مردم رسیدگی شود.

دستگاه های اداری برای تبیین عملکرد ۴۰ ساله نظام متحد شده اند

همچنین معاون استاندار آذربایجان شرقی، تصریح کرد: امروز در فضایی هستیم که فشار بیرونی موجب انسجام درونی شده و تنها سالی است که بعد از ایام جنگ، همه برای بیان عملکرد نظام اسلامی متحد شده اند.

داود گرشاسبی خواستار اجماع دستگاه های اداری برای نصب بنر در شهر شد تا هم هزینه ها کاهش پیدا کرده و هم وحدت بیشتر بین ادارات فراهم شود.

وی تاکید کرد: وحدت ملی، هم افزایی را به دنبال دارد، امسال باید تمام تضادها را کنار بگذاریم.

فرماندار ویژه شهرستان مرند همچنین خواستار انتشارگزارش عملکرد ۴۰ ساله ادارات شهرستان مرند به صورت کتابچه شد.

حرمت ایام فاطمیه در برنامه های دهه فجر حفظ شود

همچنین رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرند، ابراز داشت: کارگروه های تخصصی در مجموعه ها تشکیل شده و برنامه ها اعلام شده که برگزاری جشن های انقلاب در مدارس و پایگاه های و یادواره شهدا و بسیج از آن جمله است.

حجت الاسلام والمسلمین رجب زاده با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: با توجه به باور دینی مردم به ایام فاطمیه، دستگاه های اداری حرمت این ایام را در اجرای برنامه های دهه فجر امسال نگه دارند.

وی افزود: نباید به دست دشمن بهانه داد که علیه انقلاب اسلامی استفاده کنند که البته مردم و دستگاه های اداری نیز هر ساله حرمت این ایام را نگه داشته اند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند نیز از برپایی مراسم نورافشانی به صورت گسترده در میدان امام حسین(ع) این شهر خبر داد.