به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام و المسمین نعمت زاده امام جمعه مرند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، جایگاه و نقش تاثیرگذار معلم در جامعه را تشریح کرده و به گوشه ای از مشکلات این قشر اشاره کرده اند.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام  و المسمین نعمت زاده امام جمعه مرند  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، جایگاه و نقش تاثیرگذار معلم در جامعه را تشریح کرده و به گوشه ای از مشکلات این قشر اشاره کرده اند.

گرچه به ظاهر معلم یک کلاس با تعدادی دانش ‌آموز سر و کار دارد اما هر دانش ‌آموز یا دانشجو، عضو خانواده و شهروند جامعه است و آموخته‌ های او به طور مستقیم به خانواده و جامعه منتقل می شود.

هر معلم باید بداند دنیای امروز از شهروندانش چه می ‌خواهد و چنین شهروندانی را چگونه می ‌توان بار آورد یا تربیت کرد، به این ترتیب روشن می ‌شود که در حوزه فرهنگ عمومی، معلم بیشترین و سنگین ‌ترین مسئولیت‌ ها را به عهده دارد و معلم پس از والدین سرمشق همه جانبه کودکان و نوجوانان است.

امام جمعه مرند در این باره ابراز داشت: اگر علم آنطور که دین و قرآن میخواهد در جامعه پیاده شود قطعا بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

حجت الاسلام علی نعمت زاده با اشاره به اینکه سقوط و صعود هر جامعه ای وابسته به علم و فرهنگ است، افزود: فرهنگ صحیح همانند هوای پاک می باشد که اگر وجود نداشته باشد انسان دچار مشکل خواهد شد.

وی با تاکید بر ارزش اخلاق در تعلیم و تربیت تصریح کرد: نتیجه آموزش لزوما پرورش نیست اما لازمه پرورش همان آموزش است لذا اهمیت آموزش بسیار زیاد است.

حجت الاسلام نعمت زاده گفت: اگر نیروی فرهنگی دچار مسائل زودگذر شوند و تحت تاثیر برخی جریانات قرار گیرند هم خود و هم دیگران دچار آسیب خواهند شد لذا افق و جایگاه معلمی را باید بزرگ دید و از مسیر اصلی خارج نشد.