امام جمعه مرند  در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرمرند که در حسینیه امام خمینی (ه)مسجد جامع این شهر برگزار می شد گفت : ایران اسلامی به برکت انقلاب و تدابیر  رهبر معظم انقلاب به کانون توجهات جهانی تبدیل شده و تمامی ابرقدرت ها مواضع رهبری و رییس جمهوری اسلامی را بررسی و رصد می […]

 امام جمعه مرند  در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرمرند که در حسینیه امام خمینی (ه)مسجد جامع این شهر برگزار می شد گفت : ایران اسلامی به برکت انقلاب و تدابیر  رهبر معظم انقلاب به کانون توجهات جهانی تبدیل شده و تمامی ابرقدرت ها مواضع رهبری و رییس جمهوری اسلامی را بررسی و رصد می کنند.
حجت السلام علی نعمت زاده افزود : اینجانب به نمایندگی از مردم این استان از موضعگیری های مثبت و دفاع رییس جمهوری در سازمان ملل از ارزش های اسلامی و انقلابی و از سازش ناپذیر بودن در برابر مسایلی که غرب دنبال تحمیل آن به این ملت است، تشکر می کنم.
وی همچنین بااشاره  به مواضع سریع مسئولین کشورمان در اجلاس اخیر در نیویورک  اضافه کرد: رییس جمهوری در سازمان ملل در برابر تمامی قدرت هایی که مواضع ایران را رصد می کنند، ایستاد.  و حق مردم را که در سایه تلاش و فداکاریها یهای دانشمندان کشورمان و با نثار خون پاک شهید می باشد اقتدار نظام و مردم را به جهانیان رساند
خطیب جمعه مرند  اظهار کرد: اشتباه های راهبردی غرب در مسایل منطقه، خاورمیانه و آسیای مرکزی این نقطه از جهان را به بهشت تروریست ها و افراطیون بدل کرده است.
نعمت زاده  افزود: مدعیان مبارزه با تروریسم خودشان گروه های تکفیری و افراطی همچون داعش را به وجود آورده و امکانات نظامی و مالی در اختیار آنها قرار دادند.
وی بیان کرد: تلاش مردم و نیروهای نظامی عراق برای از بین بردن داعش و موفقیت های آنها در این خصوص موجب شد که دولتمردان غربی بویژه آمریکا برای از بین بردن تاسیسات زیر بنایی مناطق اسلامی با هدف جلوگیری از قدرت گرفتن مسلمانان و زندگی آنها در فقر به اسم مبارزه با گروه موسوم به داعش وارد منطقه شوند.
وی تاکید کرد: دشمنان با طرح و برنامه ریزی های پیچیده و معرفی گروه داعش به عنوان افراد مسلمان می خواهند چهره ننگین و خشونت خواه از اسلام به نمایش بگذارند.
امام جمعه مرند گفت : وظیفه اصلی علما و روحانیون معرفی اسلام حقیقی به جهانیان است، اسلامی که علاوه بر مبارزه در برابر ظلم و ستم استکبار جهانی در زمینه اعتقادی در حد بسیار بالا است.
حجت السلام نمت زاده  در بخش دیگری، عید قربان را روزی برای تجلیل از بزرگی، ایثار و خشوع پیامبر (ص) در برابر خواسته خدا دانست و گفت:مسلمانان برای دفاع از آرمان های بلند اسلام باید با وحدت و همدلی وارد صحنه شوند.
امام جمعه مرند در خاتمه خطبه های نماز کم رنگ شدن فریضه امربمعروف و نهی از منکر را درجامعه زنگ خطری برای خانواده و مسئولین فرهنگی دانست خواستار برنامه ریزی مدون آموزش و پرورش در کنار کسب علم ترویج آموزه های دینی نیز تاکید کرد