حجت الاسلام نعمت زاده ضمن اظهار خوشنودی از موفقیتهای حسن اکبری لایق گفت : اگر می خواهیم به موفقیت هایی  دست یابیم و به استقلال برسیم  ، باید نگاه خاصی به پژوهش داشته باشیم ، پژوهش یعنی اعتماد و خودباوری در راه رسیدن به استقلال پایدار. امام جمعه مرند در ادامه سخنان خود گفت : […]

حجت الاسلام نعمت زاده ضمن اظهار خوشنودی از موفقیتهای حسن اکبری لایق گفت : اگر می خواهیم به موفقیت هایی  دست یابیم و به استقلال برسیم  ، باید نگاه خاصی به پژوهش داشته باشیم ، پژوهش یعنی اعتماد و خودباوری در راه رسیدن به استقلال پایدار.

امام جمعه مرند در ادامه سخنان خود گفت : حمایت و توجه مقام معظم رهبری به نخبگان و پژوهشگران  بیانگر این است که ایشان توچه خاصی به این مقوله دارند ، بنا به فرموده مقام معظم رهبری ، ” عنصر تحقیق و پژوهش در همه جا به صورت یک اصل در مجموعه کارها باید مورد توجه قرار گیرد. ” بدون شک رهنمودهای رهبر معظم انقلاب می تواند چراغ راهی باشد برای نخبگان علمی و پژوهش گران .

حجت الاسلام نعمت زاده در ادامه افزود: اگر در دولتهای گذشته و حال نارضایتی وجود دارد مربوط می شود به مسایل فرهنگی ، تحریمها و تهدیدهای دشمنان هرگز در روحیه مردم ولایت مدار ایران اسلامی تاثیری نگذاشته و نخواهد داشت ، ولی تهاجم فرهنگی می تواند برای جوانان ما خطر آفرین باشد. که در این زمینه مسئولین و متولیان فرهنگی باید بیشتر برای حمایت از قشر نحبه جوانان برنامه های مدونی داشته باشند وبا ترویج و توسعه  ایده های نوع و همراه با تخصص و فنون علمی را بارور کنند ،چرا که استکبار جهانی از این می ترسد .

امام جمعه مرند در ادامه گفت : اگر در تمامی زمینه های از رهنمودها و فرامین رهبری اطاعت کنیم  ، عقب‏ ماندگی ها ،  تبعیض ها و بی‏ عدالتی ها  در همه‏ زمینه‏ های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی از بین خواهد رفت و شاهد رشد و  تعالی در  تمامی زمینه ها خواهیم بود.

حجت الاسلام نعمت زاده ضمن تقدیر از فعالیتهای مستمر و خستگی ناپذیر اکبری لایق این جوان مبتکر و بسیجی  مرندی  گفت : آقای اکبری لایق جوانی مومن و متعهد می باشد که توانسته است با روحیه بسیجی خود با اتکا به فرامین رهبری پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی نماید .

اگر ایشان در کمال تواضع و فروتنی اولین مدال  جهانی خود را به بارگاه مقدس امام رضا (ع) تقدیم می کند بیانگر ایمان و اعتقاد ایشان به ائمه اطهار است و همین جوانان با ارادت به ائمه اطهار توانسته اند موجب عجز و سرافکندگی استکبار جهانی باشند ، که در راس آنها سردار سر لشگر حاج قاسم سلیمانی است که یه نخبه نظامی است و با عملیات نظامی فوق العاده خود ژنرالهای غربی را انگشت به دهان گذاشته است. و الان امنیتی که در کشورهای منطقه سوریه و عراق آبرو و عزت و اقتدار نظام اسلامی را حفظ کرده ،حکم فرما شده گواه این رشادتها است 

حجت الاسلام نعمت زاده در پایان سخنان خود ضمن تشکر از فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی اکبری لایق گفت : جای بسی افتخار است که آقای اکبری لایق با این  روحیه بسیجی از خانواده کم در آمد کشاورز توانسته تاکنون چندین طرح را اختراع و به ثبت ملی برساند وهمچنین یکی دیگر از  ، مدال جهانی خود را به سردار قاسم سلیمانی تقدیم می کند تا از رشادتهای بی نظیر ایشان به نوعی تشکر کرده باشد این در دل تاریخ جاودانی خواهد ماند .  

در این دیدار ابتدا حسن اکبری لایق ضمن تشکر و سپاسگزاری از حجت الاسلام نعمت زاده گفت : در سال ۱۳۸۶ که در دانشگاه آزاد اسلامی مرند مشغول به تحصیل بودم و به تازگی به پژوهش و تحقیق می پرداختم که تشویقهای شما باعث گردید تا در در این راه ثابت قدم شده  و در راستای حمایتهای معنوی شما موفق به ادامه تحصیل شدم و امیدوارم با رهنمودهای حضرتعالی فردی مفیدی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشم.

اکبری در ادامه سخنان خود با امام جمعه مرند گفت : بزرگترین افتخار من این است که یک بسیجی و سرباز گوش بفرمان مقام معظم رهبری هستم و افتخار می کنم که مدال جهانی خود را به سردار سلیمانی تقدیم کرده ام. هر چند ارش مادی ندارد و ارزش معنوی که این سردار فداکار بنده و امسال من در سایه فداکاریهای این سرداران در سنگر علم توانسته ایم برای کسب علم و پژهش موفق  باشیم