امام جمعه مرند: دشمنان به دنبال سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ غرب هستند امام جمعه مرند گفت: در موقعیت کنونی دشمنان اسلام با تهاجم فرهنگی سعی در نفوذ تفکر و اندیشه‌های جوانان و سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ غلط غربی دارند. دشمنان به دنبال سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ […]

امام جمعه مرند:
دشمنان به دنبال سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ غرب هستند

امام جمعه مرند گفت: در موقعیت کنونی دشمنان اسلام با تهاجم فرهنگی سعی در نفوذ تفکر و اندیشه‌های جوانان و سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ غلط غربی دارند.
دشمنان به دنبال سست کردن پایه‌های خانواده با ترویج فرهنگ غرب هستند

به گزارش خبرگار صداو سیما از مرند، حجت الاسلام علی نعمت زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرند با برشمردن برکات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی برای تقرب الهی است، ماه تفکر و اندیشه، خلوت با خود و مناجات با خداوند متعال است.

وی ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی در زمینه دستیابی به تقوای الهی خواند و عنوان کرد: در این ماه درهای لطف و رحمت الهی به روی بندگان گشوده می‌شود.

نعمت‌زاده اضافه کرد: ماه رمضان ماه دعا و مناجات است و ماهی که انسان از لحظه سحر تا لحظه افطار تنها خدا را در نظر دارد و سعی می‌کند که از هر گناهی دوری کند و عاشقانه و از روی اخلاص بندگی می‌کند.

خطیب جمعه مرند توصیه کرد: به برکت این ماه عظیم در سایه بخشش پروردگار خود را برای زندگی آینده آماده کنیم و بدانیم یکی از فلسفه‌های ماه رمضان بازگشت انسان به سوی خداوند است.

وی، غفلت‌زدایی را یکی از نکات مهم ماه مبارک رمضان دانست و اظهار کرد: در این ماه همه باید در کنار روزه‌داری تلاش کنیم، ارزش‌های الهی و انسانی را درک کنیم.

خطیب نماز جمعه مرند با تاکید بر اینکه انسان تنها موجودی است که در مقابل اعمال خود مسئول است، اضافه کرد: اگر انسان در مسیر زندگی، راه خود را گم کند ممکن است با سقوط به دره‌های عمیق به مقصد و هدف خود نرسد از اقدام خودجوش بازاریان شهرستان مرند در تعطیلی نیم ساعت مغازه‌های خودشان در موقع نماز تجلیل کرد و گفت این نشانه عهد اخوت و پایبندی این قشر را در اجراء کردن احکام شرعی و دینی خود را می‌رساند.

وی اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان گوش‌ها را از شنیدن حرف‌های حرام حفظ کنید، مراقب یتیمان باشید و در هنگام دعا و مناجات دست‌های خود را به سوی آسمان بلند کنید و در صدر همه دعاها فرج امام زمان (عج) را از خداوند متعال آرزو کنیم.

امام جمعه مرند همچنین در ادامه با اشاره به 21 تیر و روز گرامیداشت حجاب و عفاف، عزت و کرامت زن مسلمان را در گرو حفظ حجاب و عفاف بیان کرد و گفت: حجاب در حقیقت بهترین حافظ برای مصون نگه داشتن شخصیت زن مسلمان در جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: زنان مسلمان باید از شیوه و زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س) الگو گرفته و آن را در زندگی خود پیاده کنند چرا که فاطمه زهرا(س) بهترین شاخص و سرمشق برای زنان مسلمانان است.

نعمت‌زاده خاطرنشان کرد: در موقعیت کنونی که دشمنان اسلام با تهاجم فرهنگی سعی در نفوذ تفکر و اندیشه های جوانان و سست کردن پایه‌های خانواده را با ترویج فرهنگ غلط غربی دارند والدین باید بیشتر مراقب اعمال و رفتار فرزندان خود باشند.

نعمت‌زاده اجرای صحیح و مداوم صله ارحام در جامعه بین خانواده‌ها را خواستار شد و گفت: رفاه و آسایش و صفا و صمیمیت در گرو عمل کردن به این فریضه مهم الهی است.

وی ایجاد نشاط و فراهم کردن امکانات رفاهی و تفریحی را از وظایف مسئولان فرهنگی دانست و ضمن گله‌مندی از برخی مسئولان فرهنگی در عمل نکردن به وظایف قانونی خودشان گفت: بستر را برای روزه‌خواری فراهم نکنند و تشکیلات قضایی و قضات هم نباید در عملکرد خودشان سستی کنند و حرمت ماه مبارک رمضان را رعایت کنند.

امام جمعه مرند با اشاره به اوضاع سیاسی منطقه و تحولات کشور مصر آنرا ناشی از عدم ثبات دولت مرسی به اهداف خود در موقع انتخابات به مردم وعده داده بود خارج شدن از اسلام و روی آوردن به رژیم اسرائیل دانست و افزود: در این جریانات مداخله کشورهای آمریکا، انگلیس، امارات، بحرین و عربستان از برهم زدن اوضاع کشور مصر حمایت از عملکرد دولت مرسی دانست.