امام جمعه مرند پیاده روی اربعین را قدرت بزرگ و حماسه مکتب تشیع عنوان کرد و نسبت به توطئه دشمنان علیه تشیع هشدار داد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسملین علی نعمت زاده، چهارشنبه شب در سومین دوره همایش ادبی «ماه خرابه نشین» که به مناسبت سالروز وفات دختر سه ساله امام حسین(ع) با حضور شاعران ترک زبان اهل بیت(ع) در حسینیه حضرت رقیه(س) مرندی های مقیم قم برگزار شد، با اشاره به همایش حماسه آفرین اربعین حسینی اظهار داشت: شیعیان در پیاده روی اربعین حسینی، حماسه ای بزرگ خلق می کنند و قدرت مکتب تشیع را به رخ جهانیان می کشند.

وی افزود: در صحنه عاشورا امام حسین(ع) به ظاهر شکست خورد اما در واقع یزید و یزیدیان مغلوب شدند و امام حسین(ع) و خاندان ایشان بعد از هزاران سال ماندگار هستند.

عضو شورایعالی حوزه علمیه آذربایجان شرقی افزود: حضرت علی(ع) حدود ۴ سال حکومت کردند اما بعد از ۱۰۰ سال حکومت یزیدیان، این نام اهل بیت(ع) بود که ماندگار شد.

امام جمعه مرند با اشاره به نقش خطیر حضرت رقیه(س) در مجلس شام خاطرنشان کرد: نقش حضرت رقیه(س) در بعد از عاشورا به قدری پررنگ بود که در معرفی سبک زندگی اهل بیت(ع) موثر بود، امروز دشمن با تمام همت خود، کمر همت بسته تا مکتب تشیع را تضعیف کند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تاکید کرد: عزتی که امروز شیعه و امام حسین(ع) دارد باید الگوی همه ما باشد، ملت ایران مقاومت و ایستادگی را از این نهضت فرا گرفته است.

عضو شورایعالی حوزه های علمیه استان آذربایجان شرقی بر ضرورت ماندگاری رمزهای نهضت عاشورا تصریح کرد: اگر حضرت رقیه(س) حتی امروز نیز نامش بر سر زبان هاست، به دلیل بزرگی این دختر خردسال حضرت سیدالشهداست.

وی خاطرنشان کرد: جوان و نوجوان شیعه عاشق امام حسین(ع) نیز نباید نسبت به نماز و احترام به والدین و رعایت حلال و حرام سستی کند.

امام جمعه مرند در پایان ابراز امیدواری کرد: با نابودی آل سعود خائن بدتر از یهود، شاهد گسترش هرچه بیشتر مکتب تشیع باشیم.

گفتنی است، در سومین همایش ادبی «ماه خرابه نشین» تعدادی از شاعران ترک زبان به شعرخوانی پیرامون حضرت رقیه(س) پرداختند.