امام جمعه مرند خواستار لغو مجوز هیئات مذهبی متخلف که آسیب های عزاداری و تذکرات ارائه شده را اصلاح نمی کنند، شد.

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسملین علی نعمت زاده امام جمعه مرند، ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند که با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مرند و مدیران این شهرستان و معاون فرهنگی بنیاد بین المللی اسراء برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح ملی «ملکوت» توسط بنیاد بین المللی اسراء تحت اشراف آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: آیت الله جوادی آملی از ذخایر ارزشمند جهان اسلام است و قلم و فکر ایشان و تربیت صدها شاگرد متخصص در مسائل مختلف به ویژه مسایل قرآنی جایگاه ویژه ای دارد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ عمومی روستایی خاطرنشان کرد: شورای عمومی فرهنگ روستایی که اخیرا در چند روستای شهرستان مرند برگزار شده تنها با حضور دهیار و شورای روستایی بوده که به معنای شورای فرهنگ روستایی نیست و این شورا باید با حضور تمامی ارکان قانونی آن برگزار شود.

امام جمعه مرند ادامه داد: در تشکیل شورای فرهنگ عمومی روستایی نباید به کمیت اهمیت داد، باید نتیجه عملی این شورا بیشتر از تعداد جلسات و کمیت آن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور باشکوه مردم در عزاداری ماه محرم اظهار داشت: عزاداری های ماه محرم امسال بدون آسیب نبود اما باید در جهت کاهش آن ها تلاش کرد.

عضو شورایعالی حوزه های علمیه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: آسیب های عزاداری در هیئات مذهبی و یا شبیه خوانی، باید به مسئولین آن تذکر داده شده و در صورت اصلاح نشدن، مجوز آن ها لغو شود.

امام جمعه مرند افزود: حسنات و نقاط مثبت عزاداری ها باید به اطلاع مردم رسانده شود تا در جهت برپایی عزاداری هایی بدون آسیب قدم برداریم.