نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا حرکتی ارزنده است  امام جمعه  مرند  نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی را حرکتی ارزنده و ستودنی توصیف کرد و گفت: این نامه اثر خود را خواهد گذاشت.  به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند :حجت السلام نعمت زاده در خطبه های […]

نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکا حرکتی ارزنده است

 امام جمعه  مرند  نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی را حرکتی ارزنده و ستودنی توصیف کرد و گفت: این نامه اثر خود را خواهد گذاشت.

 به گزارش خبرنگار صداوسیما از مرند :حجت السلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته مرنداظهار داشت :«به (برکت) رحمت الهی، در برابر آنها ( مردم) نرم (و مهربان شدی)! و اگر خشن و سنگدل بودی، از اطراف تو، پراکنده می‏شدند. پس آنها را ببخش و برای آنها آمرزش ‍ بطلب! و در کارها، با آنها مشورت کن! اما هنگامی که تصمیم گرفتی، (قاطع باش! و) بر خدا توکل کن! زیرا خداوند متوکلان را دوست دارد.»

پیامبر اسلام در آینه تاریخ از زبان اهل بیت عصمت (ع) و اصحاب:خداوند همه اخلاق و خصوصیات زیبای فردی و اجتماعی و اخلاقی و سیاسی و… در او جمع فرموده بود چنانچه گفته اند و در تاریخ آمده:

وَکَانَ أَبْعَدَ النَّاسِ غضباً وأسرعهم رضاً وَکَانَ أَرْأَفَ النَّاسِ بِالنَّاسِ وَخَیْرَ النَّاسِ لِلنَّاسِ وَأَنْفَعَ النَّاسِ لِلنَّاسِوَ کانَ مِن خلقه اَن یَبدا من لقیه بِالسَّلام و کان لا یَجلس الیه اَحد وَ هُو یُصلی الا خَفف صَلاته وَ اَقبَل علیه فقال: الک حاجه؟

پیامبر اسلام (ص) از همه مردم دیرتر خشمناک و زودتر راضی می شدند و مهربان ترین و بهترین مردم برای مردم بودند وخیر سود پیامبر (ص) برای همه مردم از همه بیشتر بود و در سلام به زن و مرد و کوچک و بزرگ از همه پیشی می گرفت و اگر کسی منتظر حضرت بود نمازش را سریع و سبک می کرد و نیاز و حاجت آن فرد را بر آورده می فرمود و همچنین اگر صدای گریه بچه ای را در نماز جماعت می شنید نماز را سریع تمام می کرد تا بچه را آرام کنند یعنی بندگی خدا سبب عشق او به خدمت خلق بود.

هیچ وقت دروغ نفرموده و اجازه دروغ نمی داد و لو به شوخی یا کوچک (حدیث نبوی ابوالدرداء):

در هر شرایطی عامل و مدافع و مدافع حق و رضای خداوند بود اگر چه به ضرر خود و یا اصحاب و نزدیکانش بود ابو الدرداء از پیامبر اکرم (ص) سوال کرد: آیا مومن سرقت می کند؟ فرمودند: شاید. سوال کرد: آیا مومن زنا می کند؟ فرمودند: شاید سوال کرد: آیا مومن دروغ می گوید فرمودند: نه، برای این که خداوند در آیه ۱۰۵ سوره نحل می فرماید : کسی دروغ بگوید مومن نیست.(میزان الحکمه ج۳/ ۲۶۷)

پیامبر فرمودند: مومن بدون عذر هفتاد هزار ملک و فرشته به او لعنت کند و خداوند عذاب هفتاد زنا به او می نویسد مثل زنا با محارم (جامع السعادات ج۲ ص ۳۲۲)

امام حسن عسکرى (ع)فرمودند: جُعِلَتِ الخَبائِثُ فی بَیتٍ و جُعِلَ مِفتاحُهُ الکِذبَ: همه پلیدى ها را در خانه اى نهادند و کلید آن دروغ است. دروغ از بدترین و رسوا کننده ترین گناهان است آیا این ننگ را که در قالب صحنه های فردی و اجتماعی ما رواج دارد درمان کنیم آیا ننگ یک جامعه اسلامی و یک فرد مسلمان نیست ؟

گفته اند آیه ا… العظمی حجت کوه کمری مرجع بزرگ شیعه به مسئولین دفترشان فرمودند: به کسی از طرف ایشان تسلیت بنویسند، وقتی نامه آماده شد معظم له امضاء نفرمودند و گفتند متن نامه را باید عوض کنید چون دروغ نوشته اید که من « متاسف» از موضوع شدم در حالی که من (آیت الله حجت) متاسف نشدم. یعنی بزرگان این قدر متعهد و عامل دستورات دینی بودند.

همچنین حجت الاسلام حاج آقای قرائتی می فرمود: روزی خدمت امام راحل اعلی الله مقامه الشریف رسیدم و عرض کردم شما به من بفرمائید« وقتی آموزش یاران نهضت سواد آموزی را دید سلام مخصوص مرا برسانید» چون اگر شما (امام خمینی رحمه الله علیه) این جمله را نفرمائید من بگویم : امام شما سلام ابلاغ فرمودند دروغ می شود و دروغ گناه بزرگی است و من نمی خواهم دروغ بگویم.

 

امام جمعه شهرستان مرند در خطبه دوم با اشاره به مسائل روز کشور و جهان فرمودند :هفته آینده شنبه ۱۱ بهمن مصادف است با ۱۰ ربیع الثانی  سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س) در سال ۲۰۱ هجری قمری عمه امام عصر (عج) و افتخار ایران اسلامی را به همه ارادتمندان پیامبر (ص) و اهلبیت (ع)، مقام معظم رهبری (دامت برکاته) و ملت مومن ایران به ویژه امام عصر(عج) تسلیت

می گوییم.

وی افزود :  یکشنبه ۱۲ بهمن ،سالروز بازگشت شکوهمند امام راحل اعلی ا… مقامه بعد از ۱۵ سال تبعید به ایران عزیز و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی به همه ملت ایران و مسلمانان به پا خواسته به ویژه خانواده های معظم شهداء و جانبازان و آزادگان عزیز مبارکباد.

خطیب خطبه های نماز جمعه فرمودند: انقلاب اسلامی نقطه عطف تاریخی و سر آغاز دوران جدید در تاریخ جهان و بشریت امروز است انقلاب اسلامی پایان دوران تحقیر و غارت دنیای اسلام در برابر  استعمار و سلطه گری غرب و شروع بیداری ،خود باوری و بازگشت به خویشتن اسلامی مسلمانان به وسیله ملت بزرگ ایران اسلامی است دانست و تاکید کرد : . ۳۶ سال دوران انقلاب اسلامی نه تنها تلاش و اقدامات ظالمانه مختلف دشمنان به رهبری آمریکای شیطان بزرگ، بی نتیجه بوده بلکه تثبیت و صدور انقلاب اسلامی بیشتر و قوی تر شده موج عظیم بیداری اسلامی در سراسر جهان.وی در ادامه گفتند: به برکت توکل به خداوندن متعال ، پیروی از دستورات دین و ائمه اطهار (ع) و پشتیبان ولی فقیه بودن باعث شد این انقلاب عظیم به دست آید. باید قدر بدانیم و شکر الهی را به جا آوریم و وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم. خطیب خطبه های نماز جمعه فرمدند: پیشرفت های بزرگ علمی،نظامی،سیاسی ایران و تحقیر ذلت دشمنان و ظهور قدرت اسلام در لبنان ،فلسطین ، یمن و… . و به ویژه نامه حکیمانه رهبر عزیز به جوانان اروپا و آمریکا و سردرگمی و اختلاف عمیق در جبهه کفر و مزدورانش دلیل تاثیرات عمیق انقلاب اسلامی در جهان است.

امام جمعه محبوب شهرستان مرند در ادامه خطاب کردند:اسلام هراسی شعار انحرافی است،هراس دشمنان در حقیقت از انقلاب اسلامی و بیداری و مقاومت اسلامی، امت اسلامی است.

وی در ادامه به محکومیت دفاع مشروع حزب ا… توسط شورای امنیت سازمان ملل و سکوت در قبال تجاوز تروریستی رژیم نامشروع و فاسد اسرائیل، بلی دفاع در خاک خود و جواب عمل تروریستی، محکومیت؟ اما تجاوز  به خاک دیگری و کشتن فرماندهان بازدید کننده از مرز توسط اسرائیل سکوت؟ در واقع امتیاز، یعنی مسلمانان باید بدانند امروز امت اسلامی جز مقاومت و گرفتن حق با توسل به زور چاره ندارد و این یعنی نابودی رژیم اسرائیل، به فضل الهی به این زودی عمل خواهد شد،اشاره نمودند.

وی در خاتمه گفت :  مرگ شاه عربستان و حضور رئیس جمهور آمریکا با هیاتی بلند پایه آمریکائی و جلسات خصوصی آنان در مرد ایران و یمن و نفت و اختلافات داخلی در خانواده رژیم سعودی و اوج انقلاب و فریاد مظلومانه مردم بحرین و یمن که زیر فشار عربستان بودند و جریانات اخیر لبنان و غزه و فلسطین گویای سقوط مزدوران آمریکا، غرب ، و ظهور قدرت عاشق اسلام ناب در منطقه و نابودی و حذف اسرائیل از نقشه جغرافیائی کره زمین خواهد بود. ان شاء الله.

پروردگارا امام عزیز راحل و همه بزرگان دین و شهداء را با پیامبر اکرم محشور و برکت و امداد های غیبیت را بر امت اسلام به ویزه کشور عزیز ایران نازل بفرما.

uvs150208-030 uvs150208-001 uvs150208-004 uvs150208-005 uvs150208-008 uvs150208-010 uvs150208-015 uvs150208-016 uvs150208-018 uvs150208-020 uvs150208-021 uvs150208-023 uvs150208-024