حجت الاسلام نعمت زاده در این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت روز ۲۹ فروردین گفت: روز ۲۹ فروردین روز قدردانی و تکریم از فداکاری های ارتشیان عزیز است و در واقع این روز دو وجهه دارد یکی تجلیل از ۳۶ سال ایستادگی و دفاع جانانه از ایران اسلامی و استقلال کشور و دیگری پافشاری بر […]

حجت الاسلام نعمت زاده در این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت روز ۲۹ فروردین گفت: روز ۲۹ فروردین روز قدردانی و تکریم از فداکاری های ارتشیان عزیز است و در واقع این روز دو وجهه دارد یکی تجلیل از ۳۶ سال ایستادگی و دفاع جانانه از ایران اسلامی و استقلال کشور و دیگری پافشاری بر اقتتدار و قدرت دفاعی ارتش اسلام.

امام جمعه شهرستان مرند اظهار کرد: دنیای امروز دنیای زور، فریب، قدرت و شهوت است و همگان شاهدند که تروریستها تحت حمایت نیروهای شیطانی به هر جنایتی دست میزنند و در چنین شرایطی ایران اسلامی باید قدرت کافی را داشته باشد و این تکریم ها نه به معنای این است که ما به جنگ یقین داریم بلکه به یقینی به تعرض به دیگران هم نداریم بلکه موقعیت ما اقتضاء میکند که از خطر دشمن و تهدیدات غفلت نکنیم.

سخنران مراسم روز ارتش در مرند افزود: خوی استکباری دشمن تحمل نظام مردم سالار و موفق ما را ندارند و هراس و تهدیدات آنها به این جهت است که هدایت و کمک به حرکتهای مردمی و مستضعفان جهان مخصوصاً اگر مسلمان باشند، از آموزه های اولیه و اعتقادات انقلاب ماست و لذا ایران تکیه گاه مظلومان است و قطعاً آینده از آن ماست.

وی با تاکید بر اینکه وجود قدرت نظامی از ضروریات قدرت سیاسی است، تصریح کرد: امروز ما نیروهایی شجاع و با تقوا تحت مدیریت و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری ( ادام الله بقائه) داریم که در دنیا بی نظیرند و به دشمن اعلام مکنیم که ایران سوریه، عراق و یمن نیست بلکه ایران ایران است و ایران بیشه شیران است.

نعمت زاده با اشاره به رونمایی اخیر از چندین سلاح و تجهیزات جدید گفت: دشمن فکر و خیال تجاوز هم به این خاک نداشته باشد و اگر روزی اشتباهی کرد با پاسخ قاطع مغلوب شده و در جای خود خواهد نشست و در این ۳۶ سال نیز به خاطر وجود ملت شجاع و عزیز و نیروهای مقتدر، هر وقت با دشمنی رو در رو شده ایم آن را زمین زده ایم.

امام جمعه مرند با اشاره به رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص کشور و مردم مظلوم یمن گفت: درست است که کشور و مردم یمن فقیرند اما ملت عزیز و بزرگی هستند و قطعاً عربستان پیروز این جنگ نبوده بلکه پوزه اش به خاک مالیده خواهد شد.

وی ادامه داد: این چند کشور عربی از جمله عربستان چرا در روزهایی که مردم مظلوم غزه زیر آتش تجاوز صهیونیستها بودند، سکوت کردند و حتی یک تیر هم شلیک نکردند؟

در ابتدای این مراسم امیر سرتیپ دوم اکبری فرمانده تیپ شهید اشراف مرند ضمن خیرمقدم گویی از آمادگی کامل نیروها در مقابل هر تجاوزی خبر داد و گفت: آمادگی در حدی است که هیچ دشمنی حتی جرات چپ نگاه کردن نیز ندارد و ما در راستای انجام وظائف سربازی خویش تحت رهبری مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) آماده ایم.