معیارهای بسیاری در دین اسلام و سبک زندگی حضرت زهرا (س) وجود دارد که توجه به آنها می تواند موجب تحکیم بنیان خانواده و عاملی برای جلوگیری از فروپاشی ارزش های انسانی شود. به گزارش اخبار به روز مرند :حجت السلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسنیه امام خمینی (ه) […]

معیارهای بسیاری در دین اسلام و سبک زندگی حضرت زهرا (س) وجود دارد که توجه به آنها می تواند موجب تحکیم بنیان خانواده و عاملی برای جلوگیری از فروپاشی ارزش های انسانی شود.

به گزارش اخبار به روز مرند :حجت السلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که در حسنیه امام خمینی (ه) مسجد جامع مرند برگزار شد با اشاره  به  بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب را راهگشا عنوان کرد و افزود: سخنان معظم له نشان دهنده مسیری بود که ملت و دولت باید آن را بپیمایند و باید از هیات مذاکره کننده به خاطر دشواری کاری که داشتند تقدیر شود و آرزوی توفیق برای آن ها داشته باشیم.

وی گفت: نفس مذاکره در شرایطی که رهبری اجازه آن را داده اند دستاوردهایی داشت و دنیا ایران مقتدر و هسته ای را پذیرفت و همانطور که ملت های عالم نیز پیش از این پذیرفته بودند، قدرت های زورگو نیز ایران هسته ای را پذیرفتند.

نعمت زاده  اظهار داشت: پیشرفت های علمی ما با وجود تحریم، تهدید و جنگ باعث شگفتی بسیاری از مقامات دنیا شده و ایران در قلمروهای گوناگون علمی با تکیه بر نیروی لایزال الهی و ملت به پیش رفته است.

خطیب جمعه مرند گفت : قدرتها در برابر مقاومت، رشادت و شجاعت ملت ما کوتاه آمدند و باید با مذاکره پرونده ایران بسته شود، آنان دریافتند که در برابر ملت ایران نمی توان با منطق زور سخن گفت.

وی افزود: پذیرش غنی سازی و ادامه تحقیقات در داخل کشورمان نیز از نقاط قوت مذاکرات است و امیدواریم در پایان نیز شاهد به نتیجه رسیدن مذاکرات باشیم.

نعمت زاده  گفت: تفسیرهای متفاوت از بیانیه سوئیس توسط کاخ سفید شاهد بودیم که به درد خودشان می خورد و تفسیرهایی که کرامت ملت ایران نادیده گرفته شود را قبول نداریم و در ادامه مذاکرات نباید شاهد عدم شفافیت باشیم.

وی با اشاره به این که تحریم ها در یک مرحله باید برداشته شوند ابراز داشت:ما در موضوع هسته ای با احترام به جامعه بشری حرکت می کنیم و هیچ پرونده ای در جمهوری اسلامی با این موضوع گره نخورده است.دنیا بداند ملت، دولت و همه طبقات کشور با تاسی به رهبر معظم انقلاب بر اصول خود تاکید دارند و هر جا کرامت و عزت خود را نادیده ببینند در برابر آن زورگویی خواهند ایستاد.

 

خطیب نماز جمعه مرند ذر مورد  سفر اردوغان به کشورمان گفت: تذکرات صریح مسئولین به ویژه رهبر عزیز در این خصوص که دولت ترکیه از خطای استراتژیک در همراهی دشمنان و تضعیف بیداری و جبهه اسلامی دست بردارد و همه دولت های مسلمان بداند حمایت مالی و نظامی تروریست های مرتبط با دشنمان به نفع هیچ کس و منطقه نیست، موجب شد آقای اردغان حامی مالی و نظامی دیروز گروه های تکفیری، امروز صریحا بگوید: « من داعش را مسلمان نمی دانم.»

امام جمعه مرند به حادثه فرودگاه جده نیز اشاره کرد و گفت: خبر بسیار ناگوار و دردناک تعرض به دو نوجوان زائر ایرانی توسط مامورین کثیف دولت خبیث عربستان یقینا از روی برنامه و برای تحقیر ملت ما بوده لذا همه مردم غیور و مسئولین و حتی مراجع عظام تقلید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حق خواستار پیگیری جدی و قاطع دولت و قطع سفر حج مستحبی و اشد مجازات مامورین مجرم و عذر خواهی رسمی دولت عربستان از دولت و مردم ایران شدند.

وی همچنین با تبریک سالگرد میلاد مبارک فاطمه زهرا(س) گفت: آن حضرت منشا خیرات و برکات، الگوی بشریت و سرچشمه تمام خوبیها است لذا سلامت و امنیت جامعه در گرو تعهد بانوان آن جامعه است که باید از حضرت زهرا(س) الگو بگیرند. ساده زیستی و تبیین جایگاه والای زن را از شاخص های زندگی حضرت زهرا (س) برشمرد و افزود: برخلاف تبلیغات دشمنان، اسلام دین محدود کردن زن نیست و مواردی همچون حجاب برای تقویت جایگاه زن در بیرون از خانواده و عاملی برای حضور پررنگ تر این قشر در جامعه است.

امام جمعه مرند با اشاره به مشکلاتی همچون ازدواج سخت، افزایش آمار طلاق و از هم گسستگی بنیان خانواده که گریبان گیر جوامع بشری شده است، گفت: ملاک حضرت زهرا (س) در زندگی و ازدواج، ایمان و تقوی بود و اگر این معیارها در جامعه ترویج شود، به طور قطع شاهد کاهش مشکلات خواهیم بود.

نعمت زاده همچنین مشکلات کارگران شرکت تبریز کف را یادآور شد و افزود:  مسئولین محترم شهرستان در دفاع و تامین حقوق مشروع و قانونی کارگران تبریز کف نباید سستی یا کوتاهی کنند و باید مسئولین مربوطه کشور که به مسئولین شهرستان قول حل مشکلات بعد از عید داده بودند عمل کنند.

uvs150308-006 - Copy uvs150410-006 uvs150410-009