امام جمعه مرند: شهدای مدافع حرم برای دلار به جبهه نرفتند به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، عصر امروز در همایش یادواره شهدای روستای قراجه محمد و شهید محرم علیپور شهید مدافع حرم که با حضور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند، شهردار مرند، جمعی از پاسداران […]

شهدای مدافع حرم برای دلار به جبهه نرفتند

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، عصر امروز در همایش یادواره شهدای روستای قراجه محمد و شهید محرم علیپور شهید مدافع حرم که با حضور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند، شهردار مرند، جمعی از پاسداران و نیروهای مسلح و  مسئولان شهرستان مرند در مسجد جامع این روستا برگزار شد، ابراز داشت: شهدای مدافع حرم مایه مباهات و امید بیشتر به آینده هستند، شهدای مدافع حرم برای دلار و درجه در جبهه‌های مقاومت حضور پیدا نکردند بلکه آنها برای حفاظت و پایداری از دین جان خود را در این راه فدا کردند.

وی با اشاره به بخشی از وصیت نامه شهید محرم علیپور شهید مدافع حرم روستای قراجهمحمد افزود: ایشان در وصیت نامه به فرزندانش نوشته است: «اگر من شهید شدم، بعد از بنده، هرگز از خط ولایت خارج نشوید، بسیار مواظب باشید که فتنه گران گاه به نام ولایت در پی خواهند بود که شما را در مقابل ولایت قرار دهند، هرگز فکر نکنید که نسبت به سایر مردم، حق بیشتری نسبت به انقلاب دارید، هر چه بوده، وظیفه بوده است».

امام جمعه مرند خاطرنشان کرد: مکتب شیعه بعد از هزار و ۴۰۰ سال، در انقلاب اسلامی ایران نتیجه داده است، جوانان باید با الگوگیری از شهدا که پست و مقام را به سخره گرفته‌اند، در برابر سیاه نمایی‌ها و توطئه‌های دشمنان مقاومت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده تصریح کرد: جوانان ما در ۸ سال دفاع مقدس با کمترین نیروها در برابر آزموده ترین تیپ‌های نیروهای بعثی ایستادگی کردند و جوانان امروز باید با درس گرفتن از شهدای انقلاب و دفاع مقدس، راه خود را پیدا کنند.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه امنیت امروز را مدیون جان فشانی‌های شهدا دانست و اظهار داشت: جامعه نیازمند امنیت، عدالت و رفاه و رونق اقتصادی است و باید از امنیت موجود در این نظام پاسداری کنیم، عدالت نیز به سادگی به دست نمی‌آید.

وی در پایان با اشاره به جایگاه رفیع شهدا عنوان کرد: شهدا چراغ راه جامعه هستند و بسیاری از آنها از روستاها برخاسته و به جایگاه بزرگی رسیده‌اند.

گفتنی است، در ابتدای این همایش، فرمانده تیپ امام زمان (عج) به بیان خاطراتی از شهید محرم علیپور شهید مدافع حرم پرداخت و فرزند این شهید نیز دلنوشته ای را قرائت کرد.

لازم به ذکر است، شهیدمحرم علیپور در ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در سوریه به شهادت رسید.