امام جمعه مرند گفت: پایداری و ایستادگی هیات مذاکره کننده ایرانی بر روی اصول و حق ملت بزرگ ایران تحسین بر انگیز است. حجت السلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که باحضور مردم ولایت مدار شهرستان مرند در حسینیه امام خمینی  (ه)مسجد جامع مرند برگزار می شد  گفت: تیم مذاکره کننده هسته […]

امام جمعه مرند گفت: پایداری و ایستادگی هیات مذاکره کننده ایرانی بر روی اصول و حق ملت بزرگ ایران تحسین بر انگیز است.

حجت السلام نعمت زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته که باحضور مردم ولایت مدار شهرستان مرند در حسینیه امام خمینی  (ه)مسجد جامع مرند برگزار می شد  گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با جدیت و شفافیت کامل در حال مذاکره با کشورهای عضو گروه ۱+۵ است ولی دشمنان به ویژه آمریکا با مانع تراشی و کارشکنی اجازه نمی دهند که این مذاکرات به نتیجه مطلوب و مناسب برسد.

وی بیان کرد: مردم، مسوولان اجرایی و تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اهل منطق و مذاکره بوده اند و هرگز زیر بار ظلم و ستم غربی ها نخواهند رفت.چرا کهتیم مذاکره کننده کشورمان دراین دور از نشست ها،باتوجه به منویات رهبر معظم انقلاب و تذکرات مسوولان کشور، خوب پیش رفت.

امام جمعه مرند در ادامه خطبه نماز  از ایران به عنوان تنها کشور اسلامی بدور از درگیری های مذهبی و نژادی نام برد و اظهار کرد : امروز حتی آمریکا نیز در مسائل مذهبی و نژادی گرفتار تبعیض است و یک سیاه پوست را می کشند و دستگاه قضایی او را تبرئه می کند و تعجب این است که با این گونه رفتارها آمریکا خودش را بزرگتر جهان هم نشان می دهد.افزود این در حالی که در کشورهای غربی یک زن مسلمان، آزاد نیست حجاب اسلامی داشته باشد و این نشان از بدبختی دنیاست.

نعمت زاده  همچنین با گرامیداشت فرارسیدن هشتم آذر – روز همبستگی با ملت فلسطین – تاکید کرد: این ملت در طول بیش از شش دهه تحت ظلم استکبار قرار داشته، چه آن زمان که انگلیسی ها بودند و چه امروز که آمریکایی ها به آنان ظلم می کنند. اظهار داشت  اسرائیل امروز قصد دارد مسجدالقصی را نابود و فلسطین را کشوری یهودی معرفی کند و طبیعی است که همه مسلمانان در مقابل قبله اول خود مسوولیت دارند و مردم فلسطین نیز از مسلمانان انتظارات صحیح دارند.

خطیب نماز جمعه مرند در خصوص برگزاری کنگره جهانی جریان های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام نیز گفت: این کنگره تلاشی برای بررسی فتنه ای است که دنیای اسلام را به خود مشغول کرده و اسرائیل از این فتنه بهره برداری می کند.

امام جمعه مرند با بر شمردن آسیب های این فتنه تکفیری که در آن اهل قبله را به اسم اسلام کافر معرفی کرده و برادرکشی مذهبی راه می اندازند، گفت: درگیری علمای اسلام با یکدیگر، تخریب زیرساخت ها و معرفی اسلام به عنوان دینی خشن از نتایج اقدامات گروه های تکفیری است.

وی در خصوص روز نیروی دریایی هم اظهار کرد: نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس حاضر در صحنه بود و زمانی که دفاع به پایان رسید، برای حفاظت از عرصه آب های نیلگون خلیج فارس حرکت کرد و قلمرو مدیریت خود را به آب های آزاد جهان و آب های بین المللی گسترش داد.واز خطه آذر بایجانشرقی شهرستان مرند هم یک نفر شهید که امسا ل در ۲۸ فروردین به در جه رفیع شهادت نایل گشته شهید قاسم محمود عربی به خانواده آن شهید بزورگوار و شهروندان مرندی تسلیت عرض کرد و بر ادامه راه شهداو پاسداری از دست آوردهای شهدای گرانقدر اسلام و جایگاه ویژه خانواده های شهدا بعنوان  گنجینه های  باارزش تنها یادگاران شهدا تاکید کرد

حجت السلام نعمت زاده  در خاتمه افزود: امروز نیروی دریایی در پهنه آب های جهان و سایر قسمت ها حضور دارد و در عرصه جهاد خودکفایی نیز والاترین و ارزشمندترین خدمت ها را انجام می دهد.