امام جمعه منطقه آزاد ارس به تسریع دراحداث فرودگاه ارس تاکید کرد و گفت: این فرودگاه برای سرمایه گذاران و کسانی که در بخش کشاورزی ایفای نقش می کنند، حیاتی است چرا که بعضی محصولات بعد از تولید باید به بازارهای خارجی انتقال داده شوند.

به گزارش اخبار به روز مرند :سالار سنجری”کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ارس یک پروژه مهم و زیربنایی است که از نظر حجم سرمایه گذاری این پروژه که بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه بر بوده و تولید انرژی به عنوان زیربنای توسعه و عمران و شکل گیری فعالیت های اقتصادی و تولیدی حائز اهمیت است.

وی افزود:در کنار این پروژه مهم که شاهد شکوفایی خواهیم شد به چند نکته باید توجه شود که یکی از آن ها، ایجاد و تکمیل آزاد راه جلفا و مرند است که به کندی پیش می رود.
وی با بیان اینکه پروژه ریلی، خط آهن جمهوری اسلامی ایران را به شبکه ارتباطی ارمنستان و آذربایجان متصل می کند، تصریح کرد: در دستور کار قرار گرقتن احداث خط ریلی جلفا نوردوز و قلی بیگلو که لازم است این پروژه از راه های مختلف تامین مالی پیش برود.

سنجری اذعان کرد: این پروژه یک محرک و پدیده خوبی برای گسترش فعالیت های منطقه ای محسوب می شود.

سینجری گفت: پروژه احداث فرودگاه منتظر اخذ دو مجوز از محیط زیست و سازمان هواپیمایی کشور است.

امام جمعه منطقه آزاد ارس اذعان کرد: درکنار زیرساخت های لازم صورت گرفته، برای جذب سرمایه گذاری و رونق تولید، یکی دیگر از چالش های این منطقه تامین سرمایه و انتقال پول به کشور های خارجی است.

وی در پایان ادامه داد: امروزه این مناطق باید قدرت سرمایه گذاری و قابلیت گشایش اعتبارات اسنادی و انتقال ارز را داشته باشند.