امام جمعه منطقه آزاد ارس تاکید کرد: تسریع در احداث فرودگاه ارس

به گزارش اخبار به روز مرند :سالار سنجری”کلنگ زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ارس یک پروژه مهم و زیربنایی است که از نظر حجم سرمایه گذاری این پروژه که بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه بر بوده و تولید انرژی به عنوان زیربنای توسعه و عمران و شکل گیری فعالیت های اقتصادی و تولیدی حائز اهمیت است.

وی افزود:در کنار این پروژه مهم که شاهد شکوفایی خواهیم شد به چند نکته باید توجه شود که یکی از آن ها، ایجاد و تکمیل آزاد راه جلفا و مرند است که به کندی پیش می رود.
وی با بیان اینکه پروژه ریلی، خط آهن جمهوری اسلامی ایران را به شبکه ارتباطی ارمنستان و آذربایجان متصل می کند، تصریح کرد: در دستور کار قرار گرقتن احداث خط ریلی جلفا نوردوز و قلی بیگلو که لازم است این پروژه از راه های مختلف تامین مالی پیش برود.

سنجری اذعان کرد: این پروژه یک محرک و پدیده خوبی برای گسترش فعالیت های منطقه ای محسوب می شود.

سینجری گفت: پروژه احداث فرودگاه منتظر اخذ دو مجوز از محیط زیست و سازمان هواپیمایی کشور است.

امام جمعه منطقه آزاد ارس اذعان کرد: درکنار زیرساخت های لازم صورت گرفته، برای جذب سرمایه گذاری و رونق تولید، یکی دیگر از چالش های این منطقه تامین سرمایه و انتقال پول به کشور های خارجی است.

وی در پایان ادامه داد: امروزه این مناطق باید قدرت سرمایه گذاری و قابلیت گشایش اعتبارات اسنادی و انتقال ارز را داشته باشند.


ارسال نظر

توجه فرمایید که نظرات فاقد نام و نیز نظرات تبلیغاتی و توهین آمیز به هیچ وجه تائید نخواهند شد.

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)