انتخابات شوراهای اسلامی دانش آموزان همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان مرند برگزار شد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند :، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مرند، صبح امروز، در انتخابات شوراهای دانش آموزی در دبیرستان حضرت رقیه(س) که با حضور داود گرشاسبی معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مرند برگزار شد، اظهار داشت: این ۲۱ امین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی است که برای اولین بار در دوره اصلاحات برگزار شد.

اباذر کاظمی تاکید کرد: برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی، تمرینی برای آمادگی دانش آموزان جهت حضور عملی در برنامه های اجتماعی و مشارکت های سیاسی و دخالت و حضور در تعیین سرنوشت خودشان در آینده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی در تمامی مدارس این شهرستان برگزار می شود، ابراز داشت: دانش آموزان در آینده، سرنوشت خود را تعیین و نقش خود را ایفا خواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش دموکراسی به دانش آموزان تاکید کرد: صندوق انتخاباتی که امروز در مدارس شهرستان استفاده می شود، همان صندوق انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی است.

گفتنی است، پیام وزیر آموزش و پرورش در این مراسم توسط یکی از دانش آموزان قرائت و فرماندار ویژه مرند از روند برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی بازدید کرد.

 

 

۲۹۳۵۵۷۴ (۲)