رحیم زارع روزگذشته در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی ابوذر ندیمی به عنوان رییس، محمود شکری و محسن صرامی به عنوان نواب رییس و عبدالکریم رجبی و محمد حسن نژاد به عنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص از سهام عدالت انتخاب شدند. به گزارش به گزارش اخبار به روز […]

رحیم زارع روزگذشته در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی ابوذر ندیمی به عنوان رییس، محمود شکری و محسن صرامی به عنوان نواب رییس و عبدالکریم رجبی و محمد حسن نژاد به عنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص از سهام عدالت انتخاب شدند.

به گزارش به گزارش اخبار به روز مرند : نمایندگان در نشست صحن علنی مجلس شورای اسلامی در بهمن ماه سال گذشته با طرح تحقیق و تفحص از وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص عملکرد سهام عدالت با ۱۵۱ رأی موافقت کردند.

علت اصلی تفحص از سهام عدالت چیست؟

برخی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس کلیات و علت اصلی تحقیق و تفحص از سهام عدالت را بیان کردند.

نمایندگان در نشست صحن علنی مجلس شورای اسلامی در بهمن ماه سال گذشته با طرح تحقیق و تفحص از وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص عملکرد سهام عدالت با ۱۵۱ رأی موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش پیشنهاد این تحقیق و تفحص را قرائت کرد و گفت: این تحقیق و تفحص درخصوص تقاضای مهدی موسوی‌نژاد، نماینده دشتستان مطرح و موضوع در جلسه‌های متمادی در کمیسیون اقتصادی مجلس و براساس ماده ۲۱۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس بررسی شد.همچنین در خرداد ماه امسال اعضای هیئت تحقیق و تفحص از سهام عدالت توسط کمیسیون اقتصادی مجلس انتخاب شدند.

حال به نظر می‌رسد کمیسیون اقتصادی مجلس در این هفته انتخاب هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از سهام عدالت را در دستور کار خود دارند. اما دلیل اصلی و بارز تفحص از سهام عدالت چیست؟

در این مورد عطا‌ء‌الله حکیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به اقتصادنیوز می‌گوید: در سهام عدالت یک سری سهام به بعضی از افراد واگذار شده است اما از نظر مدیریتی هیچ تعیین و تکلیفی وجود ندارند که افراد از اوضاع سهام خود خبری داشته باشند یا نه و از چه طریقی می‌توانند حق و حقوق خود را پیگیری کنند. این موارد در سهام عدالت به هیچ‌وجه دیده نشده است.

او ادامه می‌دهد: در داخل سهام عدالت هم مشکلاتی به‌وجود آمده که بعضی از اختلاف‌نظرها و اختلاف سلیقه‌ها در آن دیده می‌شود که لازم است تحقیق و تفحص جدی در این رابطه صورت گیرد.

محمد علی مددی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم در این باره به اقتصادنیوز می‌گوید: سهام عدالت جزء سهام‌هایی است که بلاتکلیف مانده و در آن احتمال می‌رود که سوءاستفادهای اقتصادی انجام گرفته و کد کارکنانی که در آن فعالیت می‌کنند روشن نیست. این تحقیق و تفحص صرفا برای روشن شدن وضعیت سهام عدالت در ایران و نحوه برخورد با سهام‌داران و نحوه برخورد با مردم و تعیین و تکلیف دولت با مردم است.

مددی تصریح می‌کند: کمیسیون اقتصادی مجلس مجموعه‌ای را برای تفحص از سهام عدالت تشکیل داده است که از این هفته شروع به کار می‌کنند.‌

همچنین محمد‌حسین میرمحمدی، دیگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کلیات تفحص از سهام عدالت به اقتصادنیوز می‌گوید: علت تفحص از سهام عدالت بررسی سود این سهام و چگونگی مدیریت و راهبری آن است.

میرمحمدی در پایان بیان می کند: پیگیری این موضوع که آیا مسائل قانونی در سهام عدالت رعایت شده یا نه یا انتخابات مجمع آن درست برگزار شده یا نه و در مجموع پیگیری چگونگی تعیین و تکلیف این سهام در دستور کار قرار گرفته است.

Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/904042/#ixzz3h5y6bZZ0