نماینده مردم مرند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که نباید هر مثلی را در هر جا به کار برد، گفت: آقای گل مرادی با مثل خود به ترک‌ها توهین کردند و باید عذرخواهی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۰ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به اصل ۷۵ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به نطق علی گلمرادی، گفت: آقای گلمرادی نطق کردند و در نطق خود مثلی به کار بردند که اگر آقای روحانی عزت ملی را در نظر نگیرند و در مقابل خارجی ها کوتاه بیایند ره به ترکستان می برد یعنی ترک ها را معادل وطن فروشی و بی غیرتی دانست.

نماینده مردم مرند و جلفا با اشاره به اینکه اگر از ادبیات و تاریخ سر در نمی آورید در جریان باشید از نظر جغرافیایی جنوب غرب شیراز کعبه و شمال شرق آن ترکستان بوده است، ادامه داد: هرمثلی را نباید در هرجایی به کار برد، متاسفانه در صدا و سیما نیز از این ضرب المثل استفاده می شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ترک ها نماید غیرت هستند و اگر لشگر همیشه پیروز عاشورا نبود مشخص نبود هندیجان، ماهشهر و حوزه انتخابیه امیدیه چه وضعیتی داشت، عنوان کرد: پیکر شهید باکری کماکان در آب های خلیج فارس است، اگر ما نبودیم مشخص نبود روس ها چه بلایی بر سر این کشور می آوردند، اگر ستارخان ها نبودند مجلسی وجود نداشت که پشت تریبون آن به آذری ها توهین شود.

حسن نژاد در پایان خاطرنشان کرد: برای همیشه باید این موضوع تمام شود، در شرایطی که دشمن خارجی داریم به ترک ها توهین می کنند، آقای گلمرادی باید عذرخواهی کند./

پایان پیام