معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند: داود گرشاسبی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در محل فرمانداری برگزار شد با انتقاد از عملکرد بانکها در زمینه حمایت از اشتغال زایی گفت: بانکها در زمینه اعطای تسهیلات برای اشتغال زایی توجه ویژه ای داشته باشند و نگاه خود را در زمینه اعطای تسهیلات تغییر دهند چرا که  آینده نسل جوان در ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری است .

وی ادر ادامه با اشاره به اینکه شهرستان مرند با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های فراوان برای سرمایه گذاری متاسفانه در زمینه سرمایه گذاری عملکرد موفقی ندارد ،بانکها در امورات مردم تسهیل نگری داشته باشند و نوع تعاملات با سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای مردم را تغییر دهند .

 

وی خاطر نشان کرد : بانکها از عملکرد جزیره ای خارج شوند و تعامل و ارتباط بیشتری با همدیگر و مردم داشته باشند و در زمینه حمایت از فعالیتهای اقتصادی ورود جدی داشته باشند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود : بانکهای شهرستان ریز پرداخت های وام ، تعداد پروند های دریافتی برای اعطای تسهیلات ، نوع تسهیلات ، علت عدم پرداخت تسهیلات و … را به تفکیک مشخص کنند .

وی ادامه داد : بانکها وام های خود را محدود نکنند بلکه با هدف و برنامه ریزی تسهیلات اشتغال زایی اعطا کنند و خود آنرا کنترل کنند چرا که اشتغال زایی و امنیت اجتماعی ارزش بیشتری از سرمایه موجود بانکها دارد .

 

در ابتدای این جلسه هریک از اعضا حاضر گزارشی از روند فعالیت خود را در زمینه اشتغال زایی ارائه نمودند

DSC_0006 DSC_0009