معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: تکریم ارباب رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی به آنها باید در اولویت کار بانک‌ها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند: داود گرشاسبی، امروز در جلسه شورای بانک‌ها ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت: تعاملات بانک‌ها باید با مشتریان اصلاح شود و بانک‌ها به بخشنامه‌ها احترام بگذارند و به آنها عمل کنند.

فرماندار ویژه مرند با اشاره به وضعیت فعلی کشور در رابطه با بیماری کرونا بیان داشت: برخی بانک‌ها در شرایط فعلی اقساط سه ماهه خود را دریافت نکرده اند که جای تشکر دارد ولی متأسفانه عده‌ای از بانک‌ها اقدام به تماس با مشتریان کرده تا نسبت به پرداخت اقساط وام خود اقدام کنند.

رئیس شورای بانک‌های شهرستان مرند با اشاره به تلاش دولت برای رفع دغدغه صاحبان مشاغل آسیب دیده افزود: با توجه به وضعیت تعطیلی بازار و کاهش فعالیت‌های اقتصادی به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا کمک شود تا بتوانیم دغدغه بیماری را کمتر کنیم.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم فضا آسیب پذیر شود و باید در شرایط فعلی بیشتر با مردم مدارا کنیم و از بهانه‌های واهی خودداری کنیم.

گرشاسبی با اشاره به حمایت دولت به اقشار آسیب پذیر جامعه گفت: در جهت حمایت و برداشتن باری از دوش مردم به قشرهای آسیب پذیر توسط دولت تسهیلاتی اعطا خواهد شد که بانک‌ها ضمن آمادگی کافی تابع بخشنامه باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: تکریم ارباب رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی به آنها باید در اولویت کار بانک‌ها قرار گیرد.

وی با قدردانی از تلاش کارکنان بانک‌ها در خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: بدون شک در این برهه از زمان و با توجه به وضعیت موجود اقتصادی نقش بانک‌ها در کشور بسیار چشمگیر و حساس است.

فرماندار شهرستان ویژه مرند با بیان اینکه بانک‌ها به مسائل امنیتی توجه بیشتری داشته باشند، گفت: مسئولان بانک‌ها باید موارد امنیتی و حفاظتی را کاملاً رعایت کنند و با رفع معایبی که از سوی کارشناسان انتظامی در بازدید از بانک‌ها احصاء می‌گردد، اقدام کنند.

وی ضمن تاکید بر رعایت توصیه‌ها و هشدارهای حفاظتی اظهار داشت: موارد امنیتی بایستی با دقت لازم انجام شود و بدانیم که مواردی از جمله حمل و جابجایی پول نقد با تدابیر امنیتی و ارتقا کیفیت تصاویر دوربین‌های مداربسته و حفاظت فیزیکی در ارتقا ضریب امنیتی بانک‌ها تأثیر بسزایی دارد.